Atpakaļ

Jaunumi

Filmas "Gads Šampaņā" pirmizrāde Eiropā

5.martā plkst. 19:00 filmas "Gads Šampaņā" Eiropas pirmizrāde un vienīgais seanss Latvijā par godu šampanieša un vīna festivāla Riga Wine & Champagne atklāšanai. “Gads Šampaņā” dod iespēju ieskatīties pasaules apbrīnotākā vīna – šampanieša – aizkulisēs, šampanieša stāstu izklāstot no ļoti personiska un intīma sešu dažādu Šampaņas namu skatupunkta.

Ar saviem stāstiem un piedzīvojumiem 2012.gada ražas gada laikā filmā dalās virkne atzītu vīndaru un Šampaņas personību gan no izciliem mazajiem ražotājiem (Diebolt – Vallois), gan lielajiem un leģendārajiem šampanieša ražotājiem (Gosset un Bollinger). Lai arī filmā dokumentētais 2012.gads sākotnēji šķita īstens pārbaudījums laika apstākļu dēļ, Šampaņas vīndariem izdevās radīt lieliskus un daudzsološus vīnus. Laika apstākļi un pasaules vēsturiskie notikumi jau gadsimtiem likuši šķēršļus Šampaņas vīndariem, tādēļ “Gads Šampaņā” ikvienam vīnmīlim ļaus kaut nedaudz izprast šampanieša – pasaulē apbrīnotākā svētku, prieka un pavedināšanas dzēriena – leģendu. Pirms filmas – Pītera Liema (Peter Liem), viena no pasaules atzītākajiem šampanieša ekspertiem, uzruna.

Filma "Gads Šampaņā" ir otrā daļa filmu triloģijai par pasaules izcilākajiem vīniem. Triloģijas pirmā daļa "Gads Burgundijā" (2013) tika augstu novērtēta, saņēma vairāku kino festivālu apbalvojumus un bija ietverta vairāku starptautisku kino festivālu oficiālajās programmās. Triloģijas trešā daļa stāstīs par Portugāles izcilāko vīnu – portvīnu.

Filmas Eiropas pirmizrāde Latvijā iespējama ar Riga Wine & Champagne un vīnu importētāja Noble Wine atbalstu.

Vienu no filmā prezentētajiem šampaniešiem – izcilo mazo ražotāju Diebolt–Vallois – filmas apmeklētāji varēs iegādāties baudīšanai gan pirms, gan pēc filmas “Tinto Vīna telpā”.

!Uzmanību! Uz filmas pirmizrādi neaizmirstiet paņemt līdzi vizītkarti – visas vizītkartes piedalīsies Diebolt-Vallois šampanieša magnum (1,5 litru) pudeles izlozē uzreiz pēc filmas noskatīšanās.

 Share


– Drukāt dokumentu