Atpakaļ

Jaunumi

FILMAS "TURPINĀJUMS" SKOLĒNU SEANSS

9. aprīlī, pulksten 14.00 Splendid Palace norisināsies īpašs Ivara Selecka filmas “Turpinājums” seanss skolēniem.

Filma “Turpinājums” veidota divu gadu garumā no 2015. gada septembra – tobrīd, trīs gadus pirms Latvijas simtgades, mācības pirmajā klasē dažādos Latvijas novados sāka pieci bērni. Filma seko viņu gaitām visa pirmā skolas gada garumā.  “Turpinājums” ir pirmā daļa no ieplānota ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Filma tapusi Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei“.

"Iespējams, ka pirmo reizi tapusi dokumentāla filma, kuras varoņi un skatītāji varētu būt bērni (vislabāk, protams, kopā ar viņu vecākiem)," par filmu “Turpinājums” portālā LSM.lv raksta kinokritiķe Daira Āboliņa.

Zane Oliņa, Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja: “Skolotājiem ir ļoti svarīgi redzēt šo filmu, lai ieraudzītu plašo pieredzes loku, ko bērni ienes klasē. Katrā klasē mums ir visi šie pieci bērni. Tā ir tā mūsdienu realitāte, un es domāju, ka filmā tas ir ļoti labi redzams. Tomēr filma ir interesanta arī tāpēc, ka parāda, cik atšķirīgas ir gan ģimeņu vērtību sistēmas, gan tas, kā šīs vērtības ietekmē bērna gaidas par dzīvi un savu nākotni.”

Ivars Seleckis ir viens no leģendārās Rīgas dokumentālās kino skolas pamatlicējiem un jau 1968. gadā debitējis kā dokumentālā kino režisors. Liela daļa no Ivara Selecka veidotajam filmām pieskaitāma Latvijas kinovēstures zelta fondam, viņa filma „Šķērsiela“ (1988) saņēmusi trīs prestižākās dokumentālās kino balvas pasaulē, Seleckis saņēmis arī nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps“ par mūža ieguldījumu kinomākslā.

Kinoteātrī Splendid Palace biļetes cena skolēniem - 4.50 eur. Pavadošajiem skolotājiem ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas:
iga.lv
+371 67181145

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu