Atpakaļ

Jaunumi

HANNA: BUDISMA NEIZSTĀSTĪTAIS STĀSTS – DOKUMENTĀLĀ FILMA

(Hannah: Buddhism's Untold Journey)
Dokumentāla, biogrāfija, drāma
Lielbritānija, Spānija, Nepāla, Indija, Ungārija, Honkonga, Vācija, Dānija, Bahreinan, 2014
Garums: 90 min.
Režisors: Marta György-Kessler, Adam Penny
Lomās:  Esther Fallon, Susannah Harker, Villads Vestergaard

Filma “Hanna: Budisma neizstāstītais stāsts” vēsta par Hannu Nidālu un viņas dzīves darbu, pateicoties kuram Tibetas budisma mācība ir nonākusi Rietumos.

No hipiju pirmsākumiem trakulīgajos un ideālistiskajos sešdesmitajos gados Kopenhāgenā tiek sekots Hannas un viņas vīra Oles ceļam uz dzīves enerģijas pilno Katmandu. Te 1968.gadā, kā vieni no pirmajiem eiropiešiem, Hanna un Ole kļūst par Viņa Svētības 16. Karmapas skolniekiem. Karmapa ir Tibetas pirmais apzināti pārdzimstošais lama, cilvēks, kas mainīja viņu dzīves uz visiem laikiem.

Filmas sižeta centrā ir stāsts par Hannas un Oles unikālo un iedvesmojošo mīlestību un viņu nesatricināmo apņemšanos atnest budismu uz Rietumiem. Viņu ceļš ved pa Eiropu un Ziemeļameriku, tiek pieredzēta komunisma sagrūšana Austrumeiropā un Krievijā, līdz pat Dienvidamerikai, kur filmas varoņus saņem gūstā partizāni.
Filmā ir iezīmēts izcilas sievietes ceļš nemierīgā un mūžam mainīgā pasaulē.

“Hanna” rāda, ka Tibetas budisma ideāls par brīvību visās tās izpausmēs šodien ir jo īpaši aktuāls, un kāpēc viss, kas nāk no Tibetas, nebūt nav jāuzskata par svētu.

Kinoteātrī “Splendid Palace” 6.oktobrī plkst. 18.00!

BIĻETES



Share


– Drukāt dokumentu