Atpakaļ

Jaunumi

Ikgadējais Dāņu kino vasaras festivāls jau šajā nedēļas nogalē

Trīs dienu laikā, no 25. līdz 27. augustam, kinoteātrī “Splendid Palace” skatītājiem jau otro gadu pēc kārtas tiek piedāvāts noskatīties vairākas izcilas dāņu kinofilmas. Tur notiekošajā “Dāņu kino vasaras festivālā”, kas noris kinoteātra rudens sezonas atklāšanas nedēļā, apmeklētājiem būs iespēja tikties ar izcilo un godalgoto dāņu režisori un scenāristi Anetti K. Olesenu, kura piedalīsies diskusijās ar Latvijas kino profesionāļiem un publiku.

Dāņu kino vasaras festivālu, kas tapis sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu, 25. augusta vakarā plkst. 19.30 atklās režisore Annette K. Olesena ar filmas “Sīkās neveiksmes” (Små ulykker) ekranizāciju. 2002. gada uzņemtajā filmā režisore atainojusi aizkustinošu stāstu, kurā kādas ģimenes bērni pēc traģiska notikuma atgriežas dzimtajā pilsētā, lai samierinātos ar radušos situāciju. Tieši ar šo filmu Anette sevi pieteica Eiropas kino filmu indurstrijā un, piedaloties 52. Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā, ieguva Blue Angel Award. Filma tikusi nominēta Golden Bear balvai, kas ir augstākā balva par labāko filmu Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā. Pēc filmas režisore piedalīsies diskusijā ar apmeklētājiem un Latvijas kino veidotājām – Lailu Pakalniņu, Annu Viduleju, Kristīni Želvi un Madaru Dišleri, kuras šobrīd strādā pie savām jaunajām filmām.

Festivāls turpināsies sestdien plkst. 17.30 ar režisores Susannes Bīras (Susanne Bier) spēlfilmu, kas tikusi demonstrēta prestižajā Kannu festivālā. Filma “Labākā pasaulē” (Hævnen) ieguvusi Amerikas augstākos apbalvojumus – Zelta Globusu un Oskaru kā labākā ārzemju filma. Filmā attēlotas vairāku ģimeņu sarežģīto attiecību ainas – saasinoties notikumiem, tas atstāj dziļus iespaidus uz jaunāko paaudzi, kā dēļ jaunatne pieņem radikāli nepareizus lēmumus. Savukārt festivāla pēdējā, trešajā dienā plkst. 14.00 pirmo reizi uz Lielā ekrāna Latvijā festivāla apmeklētāji varēs noskatīties un novērtēt leģendārā un godalgotā režisora Larsa fon Trīra (Lars fon Trier) 8 sēriju mini-seriāla “Valstība” (The Kingdom) 1.daļu, kas paredzēts kā spožs festivāla noslēgums.

“Dānijas filmu industrijā līdzās vīriešiem, režisores sievietes ir izteikti spēcīgas, arī Lars fon Trīrs šajā filmu kolekcijā nav “baltais zvirbulis”, jo viņa filmās sievietēm vienmēr bijusi nozīmīga loma. “Splendid Palace” publika dāņu kino jau ir iepazinusi un iemīļojusi, tāpēc likumsakarīgi, ka šo tradīciju turpinām arī šogad. Liels gods, ka sezonas atklāšanā mūs pagodinās viena no vadošajām Eiropas kinorežisorēm, kura varēs dalīties pieredzē - ko nozīmē vadīt kino ražošanu Eiropas līmenī”, atzina kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa.Share


– Drukāt dokumentu