Atpakaļ

Jaunumi

Īsts itāļu kino ar izciliem Eiropas aktieriem - "Cilvēka vērtība" no 15. janvāra

Vai cilvēka vērtību var izmērīt naudā?  Šādu jautājumu ar savu jauno filmu uzdod itāļu režisors Paolo Virzi, kurš britu-amerikāņu autora bestselleru “Human Capital” pārceļ uz Itālijas mūsdienu realitāti. Režisors izmanto itāļu kino iemīļoto ģimenes  tēmu ar komplicētām attiecību peripetijām. Filma veidota kā  dramēdija, jeb drāmas un komēdijas veikls krustojums, kas aiz vitālām un humora pilnām situācijām slēpj diezgan skumjas patiesības par mūsdienu cilvēka vērtību sistēmu. Filmā katra jauna epizode raisa tālāko notikumu ķēdes reakciju, kurā tā vai citādi iepinas visi filmas varoņi.  Mazi meli pāraug lielā negodīgā spēlē un neapdomīgas kļūdas  iegūst  jau krimināli sodāmu raksturu.

Režisors Virzi par savu filmu saka : “Pirmo reizi izlasot Stīvena Emidona grāmatu, es jutos satriekts par to, cik daudz vientulības, bezjēdzības un cilvēka dzīves bezvērtības ir šajā pasaulē. Tas likās tik līdzīgs tam, kas notiek manā valstī.

Savā filmā es centos savienot četras lietas: Pirmkārt, itāļu stilu, kas ir rūgta komēdija ar sociālu komentāru. Otrkārt, eksistenciālu Antonioni stila drāmu ar patētiku un ironiju. Treškārt, tā ir jaunības drāma, cīņa  ar vientulību pieaugušo pasaulē, kur cilvēciskās vērtības ir degradētas Ceturtkārt, tas ir melnā humora piesātināts trilleris.

Filma saņēmusi balvas vairākos nozīmīgos kinofestivālos pasaulē, tostarp Čikāgas starptautiskajā kinofestivālā un Roberta de Niro izveidotajā Traibekas kinofestivālā Ņujorkā, kur par labāko aktrisi atzīta Valerija Tadeši Bruni par spozmi zaudējušas dīvas Karlas lomu filmā “Cilvēka vērtība”.

Riska ieguldījumu fonda menedžerim Džovanni Bernaski ir viss – lepna māja un skaista sieva. Savukārt nekustamā īpašuma aģentam Dino Osolam tik tikko izdodas nodrošināt savai ģimenei agrākās vidusšķiras ērtības, un finansiālie apstākļi kļūst vēl spiedīgāki, kad sieva paziņo, ka gaida dvīņus. Izmantodams meitas attiecības ar Džovanni dēlu, Dino izkrāpj bankā aizdevumu un ar viltu kļūst par Bernaska riska ieguldījumu fonda dalībnieku. Abu ģimeņu likteņi vēl vairāk savijas, kad nelaimīgā kārtā uz ceļa ar apvidus automašīnu tiek notriekts riteņbraucējs, un vainīgie no notikuma vietas aizbēg. Šis notikums neatgriezeniski maina varoņu dzīvi uz visiem laikiem.

Pirkt biļetiShare


– Drukāt dokumentu