Atpakaļ

Jaunumi

Izraudzīta Latvijas pārstāve dalībai šī gada Venēcijas kinofestivāla jauno kritiķu žūrijā

Rīt, 21.augustā pl.12.00 vīna studijā TINTO, Elizabetes ielā 61, piedaloties žūrijai, kinokritiķei Dairai Āboliņai, SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētājai Vinetai Verikai, Kinomuzeja vadītājai Zanei Balčus un radio cilvēkam Vladim Goldbergam, svinīgi tiks sveikta šī gada konkursa 28 Times Cinema laureāte, 24 gadus vecā rīdziniece Ieva Ķeruka, kura jau nākamnedēļ dosies uz Lido salu, Itālijā, lai pārstāvētu Latviju Venēcijas kinofestivāla jauno kritiķu žūrijā.

Šis ir piektais gads, kopš kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar Europe Cinemas organizē konkursu jauniešiem, uzvarētājam piešķirot pilnībā apmaksātu ceļazīmi uz Venēciju un unikālu iespēju klātienē izbaudīt pasaulē vecākā kinofestivāla atmosfēru, īpašās meistarklasēs tikties ar pasaulē zināmiem režisoriem un producentiem, baudīt festivāla filmu programmu, kā arī kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par tajā redzēto.

Konkurss ik gadu aprīlī notiek 28 Eiropas valstīs. Tajā var piedalīties ikviens 18-25 gadus vecs jaunietis, kurš teicami pārvalda angļu valodu, orientējas kino un kuram ir pieredze filmu recenziju veidošanā. Konkursa pirmajā kārtā no Latvijas tika izvēlēti trīs nacionālās atlases finālisti, no kuriem Europe Cinemas šovasar izvēlējās galveno konkursa uzvarētāju.

Sveikt Ievu un abus nacionālās atlases finālistus – Olgu Dolinu un Kārli Strautiņu rīt ieraidīsies arī pērnā gada uzvarētāja Paula Laurinoviča, kura šogad aktīvi iesaistījusies arī jauniešu auditorijā popularitāti jau guvušo Splendid Palace Studentu seansu organizēšanā.

Pasaulē vecākais kinofestivāls (dibināts 1932.gadā), šogad norisināsies no 27.augusta līdz 6.septembrim.Share


– Drukāt dokumentu