Atpakaļ

Jaunumi

Kino Splendid Palace aicina uz Eiropas kino svētkiem

Decembrī kinoteātris Splendid Palace kļūs par mājvietu vairākiem izciliem kino notikumiem, solot ne vien krāšņu kino programmu un virkni līdz šim neredzētu filmu, bet arī unikālu iespēju 12.un 13.decembrī klātienē piedzīvot gaidītāko Eiropas kino gada notikumu – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju.

Tās ietvaros Rīgā notiks gan nominēto filmu seansi, starptautiskas nozares ekspertu paneļdiskusijas, gan pasaules mēroga kino personību publiskās lekcijas un meistarklases.

No 2. - 12.decembrim kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) un Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”.
Festivālu programmas: www.rigaiff.lv

Festivāla ietvaros 6.decembrī sadarbībā ar LKA Rīgas Kino muzeju skatītājus gaida arī kāds īpašs pārsteigums – Kino 1914 – īpaša 100 gadus sena mēmā kino programma, piedāvājot iespēju ikvienam izbaudīt autentisku kino skatīšanos līdzīgi kā tas notika 20.gs sākumā – ar dzīvo apskaņojumu un bez noteiktiem seansu laikiem. Biļešu cena – 2 EUR.

Riga IFF goda viešņa būs norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane, kas uz festivālu atvedusi savu jaunāko filmu režisores statusā “Jūlijas jaunkundze” – tās seanss Splendid Palace - 11.decembrī pl.17.00. Par godu Līvas Ulmanes un Ingmara Bergmana sadarbībai mūža garumā Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā arī izstādi “Līva un Ingmars”, kas kinoteātrī būs apskatāma jau no 2.decembra.

12.decembrī kinoteātrī notiks divas izcilu kino personību publiskās lekcijas: pl.12.00-13.00 Līvas Ulmanes lekcija – tikšanās ar kinoskatītājiem, sarunu vadīs Viktors Freibergs, savukārt pl.13.15 - poļu kinorežisores, EFA vadītājas Agneškas Holandas lekcija “Kino un TV – auditorijas paradumu maiņa mūsdienās, modernu TV seriālu nozīme sabiedrības norišu atspoguļošanā”. Lekcijas ir publiskas, ieeja tajās – bez maksas!

12.decembrī pl.19.00 Splendid Palace ar vienīgo savas pēdējās filmas „Anjēze pludmalēs” seansu Rīgā viesosies šī gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas par Mūža ieguldījumu Eiropas kino industrijā saņēmēja, izcilā franču režisore Anjēze Varda (Agnès Varda).

Anjēzi Vardu mēdz saukt par franču kino “ jaunā viļņa” vecmāmiņu un franču jaunā viļņa pionieri. Brīva, kustīga kamera, improvizācija, cilvēciski stāsti dokumentālā vidē.. Cilvēciskiem stāstiem viņa palikusi uzticīga visu savu radošo mūžu, strādājot gan dokumentālajā gan aktierkino. Kritiķi saka, ka viņas kino raksturo – brīvība, subjektivitāte un nepārtraukta kustība, ar to domājot gan kino kameras brīvību, gan pašas režisores cilvēcisko atraisītību un radošo enerģiju, kas viņai kā personībai piemīt joprojām arī jau cienījamā vecumā.

Savā profesionālajā darbībā Anjēze Varda saņēmusi teju visus augstākos kino apbalvojumus, sākot no Sudraba lāča Berlīnē par savu filmu HAPPINESS (Le Bonheur, 1965), Zelta lauvu Venēcijā par VAGABOND (Sans toit ni loi, 1985), Eiropas Kinoakadēmijas balvu par THE GLEANERS AND I (Les Glaneurs et la glaneuse, 2000), un beidzot ar franču Cēzaru par THE BEACHES OF AGNÈS (Les Plages d’Agnès, 2008).

“Anjēze pludmalēs”(2008) ir neparasta žanra kino – dokumentāls režisores autorportrets. Pati autore par filmu saka: „Jebkurā filmā, tā vai citādi režisors stāsta par sevi, pat tad, ja viņš uzņem dokumentālu filmu par citiem cilvēkiem. Es izveidoju šo filmu no daudziem “es”, kura šajā dzīvē ir satikusi tik dažādus cilvēkus. Mana filma atspoguļo dzīvi, bet dzīve saplūst ar filmu. Tajā ir mana ģimene, vīrs, bērni, mazbērni, citi man tuvi cilvēki. Un man absolūti nav neērti, ka es to uztaisīju pati par savu dzīvi. Man absolūti nepiemīt narcisicms.”

Kino svētki Splendid Palace turpināsies arī 13.decembrī, kad pl.19.00 visi tiek aicināti uz kinoteātri, lai nepiespiestā, bet svinīgā atmosfērā kopā ar industrijas pārstāvjiem uz Splendid Palace lielā ekrāna vērotu EFA balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidi no Latvijas Nacionālās operas.

Ieejas biļetes uz abiem pasākumiem var iegādāties Splendid Palace kasēs un mājas lapā www.splendidpalace.lv

12. un 13. decembrī kinoteātra Mazajā zālē būs iespēja noskatīties visas šī gada Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās īsfilmas, kā arī tikties ar to režisoriem. Biļešu cena uz īsfilmu seansiem: 3.50 EUR, studentiem, pensionāriem - 3.00 EUR.

Vairāk par filmām: http://www.europeanfilmawards.eu/en_EN/home/100496

 EFA 2014 nominēto īsfilmu programma:

12.decembris pl.16.00
- DINOLA
- PILSĒTA VĀRDĀ PANIKA. ZIEMASSVĒTKU BLUĶIS
- PAZUDUSĪ ŠALLE
- KUĢA VRAKS
- MAN JOPROJĀM IR DZĪVE


13.decembris pl.12.30
- DIENIŠĶĀ MAIZE
- SIENA
- 2014. GADA VASARA
- VISTA)
- VAĻU IELEJA

13.decembris pl.15.00
- CEMENTA BLOKĀ IESPRŪDIS MATS AR JŪRAS GARŠU
- LEPNUMS
- TAPROBANA
- ZVANI GLĀBĒJIEMShare


– Drukāt dokumentu