Atpakaļ

Jaunumi

KINOTEĀTRA "SPLENDID PALACE" SEZONAS NOSLĒGUMA SEANSS - DZIEDOŠIE LIETŪ

Kinoteātra sezonas izskaņā kinoprojekts “Spektrs” un k/t “Splendid Palace” piedāvā skatītājiem uz lielā ekrāna izbaudīt burvību, kas izstaro no viena no visu laiku slavenākajiem mūzikliem - jūsu uzmanībai Džīns Kellijs un “Dziedošie lietū”! Cerēsim, ka tā būs vienīgā lietainā diena šovasar!

Leģendārās mūziklu zvaigznes Džīna Kellija, iespējams, visu laiku populārākā filma un loma prasīja milzu apņemšanos un arī upurus no visiem uzņemšanas grupas dalībniekiem. Kellijs, kurš ir arī viens no filmas režisoriem, ir izteikts perfekcionists un ieguldīja sevi ikkatrā filmas detaļā, kas noveda pie totāla spēku izsīkuma. Deja lietū, kas ir kļuvusi par vienu no ikoniskākajām ainām kino vēsturē, tika filmēta, aktierim esot ar 39 grādu temperatūru. Debija Reinoldsa filmas uzņemšanas laikā bija tikai 19 gadus veca un bez jebkādas dejotprasmes, par ko viņa saņēma neskaitāmus pārmetumus no Kellija. Reiz pēc kādas horeogrāfiski īpaši sarežģītas ainas kino leģenda Freds Astērs atrada Debiju raudam studijas koridoros un pieteicās palīdzēt jaunajai aktrisei apgūt deju soļus. Pēc daudziem gadiem Debija intervijā atzina, ka viņas dzīvē esot bijuši tikai divi pa īstam grūti brīži - dzemdības un “Dziedošo lietū” uzņemšana.

Līdzīgi kā citas filmas, kuras jau izrādītas īpašajos kinoprojekta “Spektrs” un k/t “Splendid Palace” klasikas seansos, arī “Dziedošie lietū” sākotnēji neguva lielus panākumus, tomēr vēlāk iemantoja skatītāju un kritiķu atzinību. Amerikas Kinoinstitūts to ir atzinis par visu laiku (!) labāko muzikālo filmu, bet atjauninātajā 100 izcilāko filmu sarakstā to ierindoja godpilnajā 5. vietā! Bet filmas tituldziesma 100 izcilāko dziesmu sarakstā tika ierindota 3. vietā (tajā pašā sarakstā iekļuva arī filmas dziesmas “Make’em Laugh” un “Good Morning”).

Lai pēc filmas laba dungošana un vēl labāks noskaņojums - tiekamies filmas “Dziedošie lietū” seansā jau 20.jūnijā k/t “Splendid Palace”!

“Dziedošie lietū” (“Singin’ in the Rain”)
ASV, 1952. gads, 103 min
Režisori: Džīns Kellijs, Stenlijs Donens
Galv. lomās: Džīns Kellijs, Donalds O'Konors, Debija Reinoldsa, Džīna Heigena, Milards Mičels

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu