Atpakaļ

Jaunumi

KVADRĀTS

(The Square)
Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min.
Režisors: Rūbens Ēstlunds
Lomās: Kless Bangs, Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”
 
“Es domāju par to, kas ir uzskatāms par mākslu. Ja jūsu somu novietotu galerijā, vai tā kļūtu par mākslas objektu?”

Kristians ir lielas mūsdienu mākslas galerijas kurators: izskatīgs, izcili izglītots, asprātīgs. Viņu augstu vērtē modernās mākslas aprindās, ar viņu rēķinās hipsteri, viņa rīkotie burziņi ir populāri, instalācijas raisa neizpratni, reklāmas kampaņas – šoku. Viņa dzīvesveids ir visai bohēmisks – viņš dzīvo elitārā kooperatīvā īpašumā, vada “Tesla”, ir nevainojami laipns un pieklājīgs, domā tikai par augsto mākslu. Kristiana dzīve kardināli mainās pēc nepatīkama incidenta. Viņš ļaujas neparastam eksperimentam, un šim ekscentriskajam solim ir neparedzētas sekas.

Gudrs, ironisks un smalks kino, daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām? Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Rodas vēlēšanās izcelt atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tomēr tās ir satriecošas ainas.

Kvadrāts ir brīnišķīga izzūdošā humānisma tukšā ietvara metafora. Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un principā nav sasniedzama. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadsimta nozīmīgākā ikona.
 
Filmas oriģinālvaloda: zviedru, angļu, dāņu ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2.novembra!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 3.50 EURShare


– Drukāt dokumentu