Atpakaļ

Jaunumi

Vēl visu oktobri Splendid Palace Mazajā zālē - šī gada labākā NVS un Baltijas valstu filma – "Mūžīgā atgriešanās"

No 4.oktobra Jums ir iespēja noskatīties filmu, kas godalgoto ar "Nika 2013” prēmiju , kā labākā NVS un Baltijas valstu filma, kura pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2012.gadā Romas Starptautiskajā filmu festivālā. Filmas "Mūžīgā atgriešanā" režisore Kira Muratova jau sen kļuvusi par vienu no pasaules kino klasiķēm. Tas ir unikāls talants.

Intervijā ar presi Muratova nenoliedza filmas saistību ar Nīčes darbu, uzsverot, ka mūžīgā recidīva jēdziens pastāv jau kopš grieķu laikiem. "Man patīk šie divi vārdi, es domāju, ka katrā virsrakstā jābūt kādam noslēpumam. Mana filma būs mūžīgā atgriešanās uz sižetu, uz mākslu, kultūru un emocijām" – viņa rezumēja.

Ukraina, 2013
Komēdija
Garums: 108 min.
Režisore: Kira Muratova
Lomās: Renata Litvinova, Oleg Tabakov, Sergey Makovecky Kinobalvas
«Nika 2013» laureāte kategorijā «Labākā NVS un Baltijas valstu filma»

Filmas pasaules pirmizrāde notika 2013. gadā Romas starptautiskajā kinofestivālā.

Filmas galvenie varoņi ir vīrietis un sieviete, kuri nav tikušies gadiem ilgi. Vīrietis ieradās pie sievietes. Ieradās ar cepuri galvā, tik ļoti satraucies, ka aizmirsis to noņemt. Viņi ir kursabiedri, kuri nav tikušies gadiem ilgi. Viņš jau sen dzīvo citā pilsētā, bet uz šejieni atbrauca komandējumā. Un uzreiz devās pie viņas ar jautājumu: «Kā sadalīt sevi starp sievu un mīļāko?»
 
Neviens padoms neskan gana pārliecinoši, jo viņš mīl abas, taču nespēj ar viņām sadzīvot. Dusmu pārņemtais ciemiņš aizcērt durvis, taču atgriežas, jo citu paziņu šajā pilsētā viņam nav. Un atgriežas. Un atgriežas.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

PIRKT BIĻETI!Share


– Drukāt dokumentu