Atpakaļ

Jaunumi

LUX FILMU DIENAS

Šogad LUX filmu dienās, kas norisināsies no 14.-19.decembrim Rīgā, kino Splendid Palace Eiropas kinomīļi varēs noskatīties trīs ievērojamas filmas - Meiteņu Banda, Ida un Klases Ienaidnieks. Tās atspoguļo Eiropas tradīciju un kino daudzveidību. Triju konkurējošo filmu attēlotās ainavas ir ļoti daudzveidīgas, taču tās apvieno jaunības vadošā tēma.

14.12, 15.12. plkst. 18:30 MEITEŅU BANDA
16.12, 17.12. plkst. 18:30 IDA
18.12, 19.12. plkst. 18:30 KLASES IENAIDNIEKS

Kas ir LUX filmu dienas?
LUX filmu dienas ir LUX balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā - 2014.gada rudenī. Lai šīs trīs konkursa filmas varētu rādīt LUX filmu dienās, tām kā daļa no LUX balvas tiek nodrošināti subtitri visās 24 oficiālajās Eiropas Savienības valodās. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada LUX balvas konkursa filmās. Šajās filmās aplūkotā tematika ir mums visiem pazīstama. Filmas atgādina mums par cilvēkiem, vietām, mūsu dzīves notikumiem un brīžiem.

Kas ir LUX balva?
LUX balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kuru katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. LUX balvai ir divi galvenie mērķi - vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu (kop)ražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino "Ahileja papēdis", un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. LUX balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Kā tiek izvēlētas filmas?
Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 16. decembrī.

IEEJA BEZ MAKSAS! Iepriekšēja pieteikšanās uz e-pastu uroparl.europa.eu. Vietu skaits ierobežots!Share


– Drukāt dokumentu