Atpakaļ

Jaunumi

Manhetenas īsfilmu festivāla filmu skate

Š.g.4.oktobrī plkst.19:00 Rīgas kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēta pasaulē lielākā īsfilmu festivāla Manhattan Short (Ņujorksa, ASV) 2013.gada konkursa programma, kas sastāv no 10 īsfilmām finālistēm no visas pasaules. Simtiem tūkstošu skatītāju 300 pilsētās sešos kontinentos būs vienoti ar kopīgu mērķi – nobalsot par labāko filmu no desmit festivāla finālistēm. Pirmoreiz 16 gadu ilgajā festivāla pastāvēšanas laikā notiks balsošana ne tikai par labāko filmu, bet arī par labāko lomas izpildījumu.

Šogad filmu festivāla Manhattan Short galvenais birojs Ņujorkā saņēma 628 īsfilmas no 48 pasaules valstīm. Finālā iekļuva 10 filmas no ASV, Lielbritānijas, Īrijas, Francijas, Somijas, Austrālijas. Visa programma ilgst 1 stundu un 55 minūtes.

Skatītāji saņems balsošanas kartīti, kurā būs jāatzīmē tikai viena – labākā pēc katra domām filma. Rīgas skatītāju balsošanas rezultāti tiks nosūtīti uz Ņujorku, kur 6.oktobrī, saskaitot visas skatītāju balsis, tiks noteikta šī gada uzvarētājs.

Pirms konkursa filmu skates notiks kino forums, kura mērķis ir iepazīstināt visus interesentus ar iespējām Latvijā veidot kino un sākt kino karjeru. Apmeklētājiem būs iespēja personiski apspriest viņus interesējošus jautājumus ar Latvijas kino slavenībām: režisoriem Andri Gauju, Māri Martinsonu, operatoru Gintu Bērziņu, scenāristu Staņislavu Tokalovu, mākslinieku Jurģi Krāsonu, komponistiem Aigaru Krēslu, Ivaru Makstnieku, montāžas režisoru Armandu Blumbergu, grima mākslinieci Emīliju Eglīti un citiem kino profesionāļiem.

 

2013.gada Manhattan Shorts filmas finālistes:

"#30", Timothy Wilde, Austrālija

“Es par visu parūpēšos!” /"Do I Have to Take Care of Everything", Selma Vilhunen, Somija

“Piektdiena”/ “Friday”, Seb Edwards, Lielbritānija                     

“Bez komentāriem”/ “No Comment”, Alexandra Naoum, Francija                       

“Īru tautas mēbeles”/“Irish Folk Furniture", Tony Donaghue, Īrija                         
“Melnais metāls”/ “Black Metal”, Kat Candler, ASV                                 

“Sejas no vietām”/“Faces From Places”, Bastien Dubois, Francija                                         

“Es esmu liela skumju bumba”/ “I Am a Great Big Ball of Sadness”, Ken Urban, ASV                                     

“Kismet kafejnīca”, Mark Nunnely, Lielbritānija
“Nometinājuma josla”/“Pale of Settlement”, Jacob Sillman, ASV

Biļetes uz vienīgo kinofestivāla Manhattan Short 2013 seansu Rīgā var iegādāties http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/kino/cits/?concert=131915

 vai pirms seansa Kino Splendid Palace, Elizabetes ielā 61. Biļetes cena - 4 LVL, festivāla dienā – 5 LVL. Ieeja kino forumā - ar biļetēm uz festivāla seansu.Share


– Drukāt dokumentu