Atpakaļ

Jaunumi

NEMĪLESTĪBA

(Nelyubov)
NEMĪLESTĪBA
Нелюбовь
Krievija, 2017, 128 min
Režisors: Andrejs Zvjagincevs
Producenti: Aleksandrs Rodņanskis, Sergejs Meļkumovs, Gļebs Fetisovs
Lomās: Marjana Spivaka, Aleksejs Rozins, Marina Vasiļjeva, Andris Keišs, Matvejs Novikovs, Aleksejs Fatejevs, Džans Badmajevs, Jevgēņija Dmitrijeva, Sergejs Dvoiņikovs
 
Stāsts par ģimeni, kas ir līdzīga daudzām citām. Vīrietis un sieviete, kuri nejauši gadījušies kopā. Nemitīgie laimes un mīlestības meklējumi reiz iesvieda viņus viens otra apskāvienos, bet pēc vairāk nekā 12 laulībā pavadītiem gadiem abi saprot, ka nekas viņus savstarpēji nesaista. Nemīlestība… Tiecoties ātrāk atbrīvoties no mokošās pagātnes, viņi ir pilnībā pārņemti ar jauno dzīvi, kurā neatrodas vieta tikai vienam cilvēkam – nelaimīgajā laulībā dzimušajam dēlam, skumjajam un mazrunīgajam Aļošam. Kādudien Aļoša noslēpumaini pazūd…
“Nemīlestība” neaizmirstami iespaidos cilvēkus, kuri to noskatīsies un izjutīs –  iespējams, viengabalaināko un emocionāli jaudīgāko Zvjaginceva veikumu. Autora pieeja ir šķietami neitrāla, tomēr filma skar dvēseli tā, ka ilgi nav iespējams atgūties, jo visas psiholoģiskās un ikdienišķās detaļas izstrādātas ar Hičkoka precizitāti. Zvjagincevs paliek uzticīgs sev un līdz pilnībai noslīpē katru niansi. 

Filma, kas tika izrādīta pirmajā Kannu kinofestivāla dienā un uzreiz iekaroja skatītāju sirdis un prātus, kārtējo reizi apliecina, ka režisoram Andrejam Zvjagincevam piemīt unikālas spējas – viņš ir ne vien veiksmīgākais pašreizējā Krievijas autorkino vidē, bet arī prot vistrāpīgāk sist pa vārajām vietām. Vienu no galvenajām lomām šajā kino darbā atveido Latvijas aktieris Andris Keišs.
Noteikti jāpiemin arī talantīgā komanda – operatora Mihaila Kričmana klusinātie kadri-tuvplāni stindzina asinis, mākslinieka-inscenētāja Andreja Ponkratova priekšmetiskā pasaule liedz kaut uz mirkli apšaubīt uz ekrāna notiekošā reālumu, savukārt atklāj un noslēdz filmu komponista Jevgēņija Galperina spēcīgās un lakoniskās muzikālās tēmas, bet viņu radītajā ietvarā aizrauj Marjanas Spivakas, Alekseja Rozina, Andra Keiša, Matveja Novikova, Marinas Vasiļjevas un citu lomu atveidotāju spožā aktiermeistarība.

Andreja Zvjaginceva skatījumā “nemīlestība” ir tas, kas mūs pašlaik ieskauj, vispārējais cilvēka stāvoklis, laikmeta simbols. Droši vien visprecīzāk to pirms teju 50 gadiem raksturojis cits izcils kinorežisors, Andrejs Tarkovskis: “Cilvēki ir apvienojušies nevis ideāla, bet materiālas idejas vārdā. Cilvēce pasteidzās aizsargāt savu ķermeni, bet nepadomāja, kā pasargāt savu dvēseli… un dara visu, lai sevi iznīcinātu. Vispirms jau morāli, bet fiziskā nāve ir tikai tā rezultāts.”

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 13.oktobra!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 -  5.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 6.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 6.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 4.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 3.50 EUR

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu