Atpakaļ

Jaunumi

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps.

BIĻETES

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem kinoteātrī Splendid Palace vienkopus noskatīties nominētās filmas un balvu pasniegšanas ceremoniju 12. novembrī.

Ja pagājušais gads pagāja simtgades filmu zīmē, tad šis gads izceļas ar lielo pieteikumu skaitu – kopā tika iesniegti 95 projekti, no kuriem rekordliels pilnmetrāžas spēlfilmu skaits (14). Turklāt daudzas no filmām ir jau guvušas apbalvojumus nozīmīgos A klases kino festivālos Kannās, Anesī, Karlovi Vari, Toronto u.c, kas norāda uz spēcīgu konkurētspēju un turpmāk lielāku atpazīstamību starptautiskajā kino arēnā.

Nacionālā Kino centra pārstāve balvas atlases komisijā Kristīne Matīsa atzina: “ ...pēc Simtgades viļņa nekas nav apstājies, filmu nozares enerģija pieņemas spēkā, turklāt pieaug spektra dažādība – gan sociāli aktuālas drāmas, gan dzirkstoši jauniešu stāsti, gan vēsturisks trilleris, tāpat dokumentālo filmu kategorijās sastopam gan politiski personiskus ekskursus vēsturē, gan kinematogrāfiski izsmalcinātas pasaules, gan inscenējumus blakus vērīgiem realitātes fiksējumiem. Un vēl tas retais prieks sacensībā par labāko animācijas filmu finālā izvirzīt veselas trīs un tik dažādas pilnmetrāžas filmas!

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums “Lielais Kristaps” šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, īsi pirms Latvijas valsts Neatkarības dienas svinībām, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī “Splendid Palace” vienkopus noskatīties balvai nominētās filmas, studentu konkursa filmas, pirmizrādes un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī “Splendid Palace” (pasākuma viesi jau no 19:30 pulcēsies uz Sarkanā paklāja). Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaicīgi informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Krāšņo ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī tiešraidē Latvijas televīzijā un LSM straumēšanas platformā.

Šis ir pirmais gads, kad Nacionālajai kino balvai nominētās filmas varēs noskatīties ne tikai kinoteātrī. Kopā ar Helio paplašinām iespējas “Lielā Kristapa” filmu izlasi vērot visā Latvijā, kaut ikvienā mājoklī un jebkurā brīdī – Shortcut lietotnē, kas pieejama arī Helio interaktīvās televīzijas klientiem, no šodienas ir pieejama “Lielais Kristaps” kategorija ar šogad un iepriekšējos gados nominēto filmu izlasi. Turklāt dažas no nominētajām filmām vēl joprojām ir aplūkojamas kinoteātros ne tikai Rīgas un reģionu, bet arī Eiropas kinoteātros. Skatītājiem būs iespēja nobalsot par savu mīļāko filmu portālā DELFI no 21.oktobra līdz 10.novembrim, ko “Lielā Kristapa” norises laikā Helio papildinās ar iespēju savu balsi atdot uz vietas kinoteātrī “Splendid Palace” – pirms vai pēc seansa.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko biedrība Latvijas Kinemotagrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un Kanādas vēstniecība Latvijā, oficiālais Lielā Kristapa auto ir Mercedes-Benz.

Sadarbības partneri – Rīgas nami, Latvijas Valsts Kinofotofono dokumentu arhīvs, Rīgas Kinomuzejs, oficiālais Mercedes-Benz pārstāvis Latvijā SIA Domenikss, viesnīca Neiburgs, Ekomaisi NRJ printing, Prestige Cuvee, Entresol, Valmiermuižas alus, Skrīveru saldumi, Mitto. Informē - Latvijas televīzija, DELFI, Helio, Kino Raksti, Diena, Clear Channel, Caffeine.

BIĻETES

Vairāk informācijas:http://www.lielaiskristaps.lv/Share


– Drukāt dokumentu