Atpakaļ

Jaunumi

OH BOY 07.12.

Gatavojoties Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanai, Splendid Palace repertuārā decembrī būs skatāmas šī gada spožākās, Eiropas kino balvai nominētās filmas.

Sestdien, 30.11. pl.19.30 kinoteātra Mazajā zālē „Oh Boy!” (Oh Boy!, rež. Jans Ole Gersters, Vācija), kurai šogad Eiropas kinoakadēmija piešķīrusi divas nominācijas – „Labākās Eiropas filmas” un „Labākais Eiropas aktieris”.

„Oh Boy!” jau ieguvusi arī Vācijas Kinobalvu 2013: zelta godalgu kā labākā spēlfilma, labākais scenārijs, labākā režija, labākais galvenās vīrieša lomas atveidotājs, labākais otrā plāna vīriešu lomas atveidotājs, labākā filmas mūzika.

„Vai zini to sajūtu, kad visi cilvēki tev apkārt šķiet dīvaini? Un jo vairāk tu par to domā, jo skaidrāk saproti, ka ne jau citi cilvēki, bet tu pats esi problēma? “

Niko Fišers dzīvo vienai dienai. Savas studijas berlīnietis uz nenoteiktu laiku ir pametis un slēpj to no sava stingrā tēva, jo katru mēnesi vēl kā students iekasē no viņa naudu un tādā veidā sedz savus dzīvošanas izdevumus. Viņš pats piedzīvo ko līdzīgu orientēšanās fāzei, viņam gan nav darba, tomēr viņš meklē savu vietu modernajā sabiedrībā. Taču tad pienāk diena, kad visa Niko dzīve sagrūst pār viņu kā kāršu namiņš. Viņu negaidīti pamet draudzene un arī tēvs tajā pašā dienā pārtrauc ikmēneša pārskaitījumus. Kad viņam liekas, ka sliktāk vairs nevar būt, psihologs viņam apstiprina „emocionālu nelīdzsvarotību“, līdz ar ko viņš uz visiem laikiem var atvadīties no cerības atgūt autovadītāja apliecību. Bez tā visa viņam ar savām problēm apkārt dīc arī kaimiņš, kuru uzklausīt Nikam šobrīd patiesībā nav ne gribēšanas, ne varēšanas. Diena ir sagrauta. Taču, kad viņš satiek savu bijušo skolasbiedreni Jūliku, katastrofu diena tomēr piedzīvo vēl vienu pārsteidzošu pavērsienu!

OH BOY pašironiski portretē jaunu vīrieti un pilsētu, kurā viņš dzīvo – Berlīni.

Pārliecinošajā melnbalatajā estētikā OH BOY variē starp melanholiju un humoru un rāda galvenā varoņa meklējumus pēc savas vietas pasaulē, kurā patiesībā ir iespējams viss.

Lomās: Toms Šilings, Marks Hozemans, Frīderike Kemptere, Andreass Šrēders u.c.

Vecuma ierobežojums – no 12 gadiem.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.Share


– Drukāt dokumentu