Atpakaļ

Jaunumi

Operas un baletu tiešraides un ieraksti 2012. gadā!

SIA „Rīgas nami” kinoteātris "Splendid Palace” piedāvā jauno „OPERA LIVE 2011./2012.” sezonu operas un baleta tiešraidēm un ierakstiem no Eiropas slavenākajiem opernamiem, ļaujot klātienē baudīt izcilu dziedātāju, diriģentu un režisoru fantastisko sniegumu.Nosaukums
Opera / Balets  Komponists  Tiešraide / Ieraksts  Datums  Laiks 
Andrē Šenjē opera  Umberto Džordano Ieraksts no 2011. gada Bregenz Festival, Austrija 23. februārī 18:00
Bohēma opera  Džakomo Pučīni Tiešraide no Gran Teatre del Liceu, Barselona 13. martā  21:00
Romeo un Džuljeta balets Sergejs Prokofjevs Tiešraide no Royal Opera House, Londona 22. martā  21:15
Anna Boleina  opera  Gaetāno Doniceti Ieraksts no Vienna State Opera, Vīne 29. martā  18:00
Karmena  balets  Antonio Gadess  Ieraksts no Teatro Real, Madride 9. aprīlī  18:00
Rigoleto  opera  Džuzepe Verdi Tiešraide no Royal Opera House, Londona 17. aprīlī  21:15
Trīs zvaigznes  koncerts  Izpildītāji - Anna Ņetrebko, Jonas Kaufmans un Ervīns Šrots  Ieraksts no Waldbühne Theater Berlin Summer Festival 2011, Berlīne 26. aprīlī  18:00
Sirano de Beržeraks  opera  Franko Alfano  Tiešraide no Teatro Real, Madride 10. maijā  21:00
Veltīgā uzmanība  balets  Ferdinands Herolds  Tiešraide no Royal Opera House, Londona 16. maijā  21:15
Tristans un Izolde  opera  Rihards Vāgners  Ieraksts no La Scala (Teatro alla Scala, Itālija 1. jūnijā  18:00
Norma  opera  Vinčenco Bellīni Ieraksts no Teatro Comunale di Bologn, Boloņa 1. jūlijā  18:00
Orfejs un Eiridīke opera  Kristofs Vilibalds Gluks  Ieraksts no Festival Internacional de Música Castell de Peralada, Spānija 12. jūlijā 18:00

* Atgādinām, ka tiešraidēs sezonas laikā ir iespējama solistu maiņa.

Opera „PELNRUŠĶĪTE” Žils Masnē Ieraksts no The Royal Opera House, Londona 21. janvārī plkst. 18:00. Jaunais The Royal Opera House darbs „Pelnrušķīte”, ko producējis Lorēns Pelijs (Laurent Pelly), ar sev raksturīgo vieglumu, asprātību un eleganci atklāj Masnē debešķīgo meistardarbu.

Lomās: Joyce DiDonato un Alise Kūta (Alice Coote).

Opera „AĪDA” Džuzepe Verdi Ieraksts no festivāla From the Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, Itālija, 2. februārī plkst. 18:00. Verdī “Aīda” ir viena no visu laiku slavenākajām operām. Savu pirmizrādi tā piedzīvoja Ziemassvētku vakarā, Kairas operanamā, 1871. gadā, un no tā laika guva neiedomājami lielus panākumus. “Aīda” ir stāsts par mīlestību, kaisli, politiskajām intrigām, nodevību un atriebību, kas piesaistījusi skatītājus jau vairākās paaudzēs.

Diriģents - Zubin Mehta
Režisors - Ferzan Ozpetek
Lomās:
Karalis - Roberto Tagliavini
Amnerisa - Luciana D’Intino
Aīda - Hui He
Radamess - Marco Berti
Ramfiss - Giacomo Prestia
Amonasro - Ambrogio Maestri
Ziņnesis - Giacomo Patti
Priesteriene - Caterina Di Tonno

Opera „MANONA”, Žils Masnē, Ieraksts no Staatsoper Unter den Linden, Berlīne, 16. februārī plkst. 18:00. Operas skatuves sapņu komanda Anna Ņetrebko un Rolando Viljasons saviem skatītājiem ļaus baudīt Masnē darba „Manona” varoņu traģisko likteni, ko caurvij koķetīgums un dziļa mīlestība, vieglprātība un dziļas saistības. Ņetrebko ir kā radīta šai lomai – bezrūpīgā, meitenīgā ķermeņa valoda, un balss, kas izstaro mirdzumu, siltumu, noslēpumu un ilgas.

Diriģents - Daniels Barenboims
Režisors - Vincents Patersons
Lomās:
Manona Lesko - Anna Ņetrebko
Kavalieris de Grijē - Rolando Viljasons
Lesko - Alfredo Daza
Grāfs de Grijē - Christof Fischesser
Gijo de Norfontēns - Rémy Corazza
De Bretiņī - Arttu Kataja
Pusete - Hanan Alattar
Žavote - Gal James
Rozete - Silvia de la Muela

Opera „TRIPTIHS”, Džakomo Pučini, Ieraksts no Royal Opera House, Londona, 21. februārī plkst. 18:00. Opera „Triptihs” ir pirmais Pučīni darbs, kas prezentēts Londonas Karaliskajā Operā kopš 1965. gada. Triptihs ir dārgumu lādīte, kurā slēpjas trīs viencēliena operas: Apmetnis, Māsa Andželika un Džanni Skiki. Komponists Džakomo Pučīni bija iecerējis, ka tās vienmēr tiek izpildītas kopīgi un ārkārtīgi saniknojās, kad tās izrādīja atsevišķi. Pirmā, Apmetnis, ir drūms un nomācošs stāsts par aizliegtu kaisli, pilns nežēlības un spriedzes, kas saistās ar verisimo – reālisma – operu. Māsa Andželika (Pučīni favorīte) sākas ar kādas mūķenes dziļi personīgu ziedošanos un beidzas ar cildenu vēstījumu par grēku piedošanu. Vakars noslēdzas ar Džanni Skiki (publikas favorīte), līksmu, komisku farsu par alkatību un korupciju, kas nemainīgi iededz smaidus publikas sejās.

Lomās: Lučio Gallo (Lucio Gallo) un Eva Marija Vestbroka (Eva-Maria Westbroek) „Māsa Andželika”.
Lomās: Anja Harterosa (Anja Harteros) un Anna LArsone (Anna Larsson) „Džanni Skiki”.
Lomās: Elena Zilio (Eleana Zillo) un Frančesko Demuro (Francesco Demuro)

Opera „ANDRĒ ŠENJĒ”, Umberto Džordāno, Ieraksts no 2011. gada Bregenz Festival, Austrija, 23. februārī plkst. 18:00. Francija, 1789. gads. Aristokrātija dzīro, bet tauta vaid. Un starp viņiem atrodas dzejnieks Andrē Šenjē. Lai gan dzejnieks ir bagātnieku iemīļots savu aizkustinošo vārsmu dēļ, sirdī viņš joprojām ir revolucionārs.Itāliešu komponista Umberto Džordāno ievērojamākais darbs „Andrē Šenjē” ir žilbinoši spilgta vēsturiska drāma un spēcīga cilvēciska traģēdija. Operas notikumi Franču revolūcijas laikā, ieraujot skatītājus kaislīgu mīlas stāstu un spraigu vēsturisku notikumu virpulī. „Andrē Šenjē” ir stāsts par patiesu vēsturisku personu – franču dzejnieku, kas ierauts Franču revolūcijas virpulī vispirms kā tās dedzīgs atbalstītājs, bet vēlāk jau kā upuris, kuru nežēlīgi vajā, līdz beidzot giljotinē.

Režisors - Kīts Vorners
Diriģents - Ulfs Širmers

Lomās:
Andrē Šenjē - Ektors Sandovals
Karlo Žerārs - Skots Hendrikss
Madlēna di Kuaņī - Norma Fantini
Bersī - Tanja Krossa
Madlona - Rozalinda Plauraita
Dimā - Tobiass Heklers

Opera „BOHĒMA”, Džakomo Pučīni, Tiešraide no Gran Teatre del Liceu, Barselona, 13. martā plkst. 21:00. Liriska komēdija četros cēlienos. Libretu sarakstījuši Džuzepe Džakoza un Luidži Illika pēc Anrī Miržī darba „Scènes de la vie de bohème” (1845–1848) motīviem.Opera „Bohēma” stāsta par trauslo laimi nabadzības, aukstuma un slimību pasaulē, pilnīgi atspoguļojot tā laika tendenci. 


Diriģents – Viktors Pablo Perezs
Režisors - Džankarlo del Monako

Lomās:
Mimī - Fjorenca Čedolinsa
Rūdolfs - Ramons Vargass
Marsels - Kristofers Moltmens
Šonārs - Gabriels Bermudess

Balets „ROMEO UN DŽULJETA”, Sergejs Prokofjevs, Tiešraide no Royal Opera House, Londona, 22. martā plkst. 21:15. Slavenā Šekspīra traģēdija par skaisto, smeldzīgo un skumjo stāstu par divu dzimtu nerimstošo naidu, kas liedz Romeo un Džuljetai baudīt patiesu mīlestību.

Horeogrāfs: Kenets Makmilans

Opera „ANNA BOLEINA”, Gaetāno Doniceti, Ieraksts no Vienna State Opera, Vīne, 29. martā plkst. 18:00 „Anna Boleina”, Gaetāno Doniceti (Gaetano Donizetti) opera divos cēlienos, ir liriska traģēdija par Anglijas karaļa Henrija VIII otro sievu Annu Boleinu, kuru tiešraidē no Vīnes Valsts operas atveidos Krievijas operzvaigne Anna Netrebko. Savukārt galma dāmu un karaļa nākamo sievu, Džeinu Seimūru, atveidos pasaules operdīva no Latvijas – Elīna Garanča. Vīnes Valsts operas orķestra priekšgalā stāsies diriģents Evelino Pido (Evelino Pidò).

Režisors – Ēriks Ženovēzs

Lomās: Anna Netrebko,
Elīna Garanča,
Elisabeth Kulman,
Francesco Meli,
Ildebrando D'Arcangelo

Balets „KARMENA”, Antonio Gadess ,Ieraksts no Teatro Real, Madride, 9. aprīlī plkst. 18:00. „Karmenas” versija teātrim ir iecerēta vienlaikus ar Karlosa Sauras filmas uzņemšanu. Filmas panākumi, kurus negaidīja ne Saura, ne Gadess, iedrošināja Antonio Gadesu sagatavot versiju teātrim, kas iekļuva mākslinieka nozīmīgāko darbu sarakstā kopā ar „Asiņainajām kāzām” un „Flamenko svītu”. Baleta pirmizrāde notika Parīzē 1983. gadā, baletam kļūstot populāram skatītāju vidū un saņemot labas kritiķu atsauksmes.

Režisore - Stella Arauso
Horeogrāfija - Antonio Gadess un Karloss Saura

Lomās:
Karmena - Vanesa Vento
Dons Hosē - Anhels Gils
Toreadors - Hairo Rodrigess
Vīrs - Hoakins Mulero

Opera „RIGOLETO”, Džuzepe Verdi, Tiešraide no Royal Opera House, Londona, 17. aprīlī plkst. 21:15. Operā „Rigoleto” Džuzepe Verdi iezīmē neatkārtojamo varoņu likteni – galma āksta Rigoleto un viņa skaitās meitas Džildas attiecību portretējumu. „Rigoleto” ir stāsts par mīlestību, kaislību, intrigām un atriebību, kuru caurvij Verdi skaistākās melodijas.

Lomās: Dmitrijs Platanias
Jekaterina Siurina
Vittorio Grigolo

Koncerts „TRĪS ZVAIGZNES”, Ieraksts no Waldbühne Theater Berlin Summer Festival 2011, Berlīne, 26. aprīlī plkst. 18:00. Kad Anna Ņetrebko, Jonas Kaufmans un Ervīns Šrots apvienojas, klausītājiem tiek sniegta unikāla iespēja baudīt fantastisku vokālu augstāko virsotni. Koncerts „Trīs zvaigznes” ierakstīts Berlīnes brīvdabas teātrī – Waldbühne, kas šodien ir viena no lielākajām Eiropas koncertu norises vietām. Kopā ar Prāgas filharmonisko orķestri, Marko Armiliato vadībā, trīs lieliskie dziedātāji apburs klausītājus ar slavenām ārijām un jau aizmirstiem mūzikas dārgumiem.

Diriģents – Marko Armiliato
Soprāns - Anna Ņetrebko
Tenors – Jonas Kaufmans
Baritons – Ervīns Šrots
Prāgas filharmoniskais orķestris
Koris - Neuer Kammerchor Potsdam

Opera „SIRANO DE BERŽERAKS”, Franko Alfano, Tiešraide no Teatro Real, Madride, 10. maijā
Diriģents- Pedro Alfters
Režisors - Petrika Jonesko
Kostīmu māksliniece - Lilī Kendaka

Lomās:
Roksana - Sondra Radvanovska
Māsa Marta - Dorisa Lamprehte
Sirano - Plasido Domingo
De Gišs - Anhels Odena
Karbons, De Valvērs - Franko Pomponi
Ragno - Lorāns Alvaro
Lebrē - Kristians Helmers

Balets “VELTĪGĀ UZMANĪBA”, Ferdinands Herolds, Tiešraide no Royal Opera House, Londona, 16. maijā plkst. 21:15. Stāsts par Lizu, viņas pielūdzēju Kolasu un Lizas māti, atraitni Simonu, kura cenšas meiteni izprecināt vientiesīgajam, bet bagātajam kaimiņam. „Veltīgā uzmanība” ir ne tikai brīnišķīga komēdija, bet arī stāsts ar lielisku, tikai sev raksturīgu horeogrāfiju.
Horeogrāfs: Frederiks Eštons

Opera „TRISTANS UN IZOLDE”, Rihards Vāgners, Ieraksts no La Scala (Teatro alla Scala, Itālija, 1. jūnijā plkst. 18:00. Šajā „La Scala” jauniestudējumā Daniels Barenboims un Patriss Šero ir īstenojuši savu Vāgnera sapni, ko abi lolojuši jau kopš 1980. gada un kas tika atlikts gandrīz uz ceturdaļu gadsimta. Iestudējums ir nosaukts par „grandiozu jaunu versiju” un „spilgtu un iespaidīgi spraigu sniegumu” („The New York Times”). Operas cienītāji visā pasaulē ar nepacietību gaidīja šo iestudējumu, jo opera „Tristans un Izolde” nebija iestudēta uz „La Scala” skatuves vairāk nekā 30 gadu.

Diriģents - Daniels Barenboims
Režisors - Patriks Šero

Lomās:
Tristans - Ians Storijs
Izolde - Valtrauta Meijere
Brangēne - Mišele de Janga
Kurvenāls - Gerds Grohovskis

Opera „NORMA”, Vinčenco Bellīni, Ieraksts no Teatro Comunale di Bologn, Boloņa, 1. jūlijā plkst. 18:00. Bellīni operu „Norma” sarakstīja 30 gadu vecumā, un tā kļuva par lielāko mākslinieka sasniegumu. Šodien tā tiek rādīta kā piemērs augstāko bel canto tradīcijas virsotni.

Režisors – Federiko Tjēzi
Diriģents – Evelino Pido

Lomās:
Norma - Daniela Dessì
Polions - Fabio Armiliato
Adalgisa - Kate Aldriha
Oroveso - Rafals Siveks
Clotilda – Marī Lisa Erarda
Flavio - Antonello Cerons

Opera "ORFEJS UN EIRIDĪKE", Kristofs Vilibalds Gluks,Ieraksts no Festival Internacional de Música Castell de Peralada, Spānija, 12. jūlijā plkst. 18:00. Lai atzīmētu spāņu mūzikas festivāla Festival Internacional de Música Castell de Peralada 25 gadu jubileju, kataloniešu teātra kolektīvs La Fura dels Baus un tā vadītājs Carlus Padrissa uzveduši Gluka operu „Orfejs un Eiridīke”, piedaloties trīs krāņām sieviešu balsīm – Anitai Račvelišvilli, Maitei Alberolai un Auksiliadorai Toledano.

Koncertmeistars – Gordans Nikoličs
Orķestris - bandArt
Režisors - Karlus Padrisa

Lomās:
Orfejs - Anita Račvelišvilli
Eiridīke - Maite Alberola
Amors - Auksiliadora ToledanoShare


– Drukāt dokumentu