Atpakaļ

Jaunumi

Pavisam jaunā derība / The brand new testament

Visi Žako van Dormaela (Misters Neviens un Astotā diena) talanta un Eiropas autorkino cienītāji, sarosieties, jo režisora jaunākais veikums Pavisam jaunā derība no 8. janvāra kinoteātrī Splendid Palace!
Filma ir viena no veiksmīgākajām 2015. gada komēdijām, kura saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu par labāko mākslinieka darbu, kā arī nomināciju kā Labākā komēdija. Beļģija izvirzījusi filmu Oskaram kategorijā Labākā ārzemju filma - nesen tapis zināms, ka filmu iekļuvusi starp 9 finālistēm šīs nominācijas godā. Ņemot vērā, ka Eiropā komēdijas žanrs kombinācijā ar autorkino mūsdienās reti izpelnās ievērību, tad šis ir īpašs gadījums. Vienā no galvenajām lomā ir apburošā franču kino granddāma Katrīna Denēva.
Filma ir absurda noskaņās veidota, mazliet sarkastiska un nekautri pārskata Bībeles postulātu "pareizību" mūsdienu sabiedrības kontekstā.

Dievs eksistē! Viņš dzīvo Briselē. Viņš ir nejauks gan pret savu sievu, gan meitu. Mēs daudz zinām par viņa dēlu, bet ļoti maz par viņa meitu. Viņas vārds ir Ea un viņa ir desmit gadus veca. Kādu dienu viņa sadumpojās pret savu tēvu, uzlauž viņa datoru un visiem nosūta SMS, ļaujot uzzināt katra miršanas datumu..
“Pavisam jaunā derība” ir viena no veiksmīgākajām 2015. gada komēdijām, saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas nomināciju,  gan kā gada labākā filma savā kategorijā, gan arī balvu par labāko mākslinieka  darbu filmā! Beļģija izvirzījusi filmu Oskaram 2015 kategorijā labākā ārzemju filma.Share


– Drukāt dokumentu