Atpakaļ

Jaunumi

Pieskarties debesīm

Spānija, 2013, 87 minūtes

Oriģinālvalodā, ar subtitriem latviešu valodā.

Režija: Horacio Alcalá
Producenti: Carlos Batres, Aitor Echeverria, Horacio Alcala, Mariana Martinez Resendez
Redaktors: Nacho Ruiz Capillas
Scenārijs: Horacio Alcalá

 

Starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls RE RE RIGA! piedāvā filmu „Pieskarties debesīm”.

„Pieskarties debesīm” ļauj skatītājiem ielūkoties pārsteidzošajā, spraigajā cirka akrobātu darba ikdienā, ko papildina atklāti un personiski stāsti par risku, robežu pārkāpšanu un tiekšanos un pilnību. Lai spētu likt uz spēles savu veselību un dzīvību, pilnībā veltītu studijām un treniņiem vairākus gadus savas dzīves, māksliniekiem ir jābūt atpveltītiem ar dzelzs disciplīnu un mākslinieka dvēseli, turklāt viņu ikdiena paiet nemitīgos ceļojumos, tālu no mājām.

Režisors Horasio Alkala ir iedziļinājies astoņu dažādas izcelsmes cirka akrobātu personīgajos dzīvesstāstos, kurus intensīvi papildina meistarīgi uzņemti akrobātikas priekšnesumu kadri. Paša režisora septiņus gadus ilgā cirka pieredze, ar dažādām trupām, to skaitā  arī Cirque du Soleil sastāvā apceļojot 11 dažādas valstis, ļauj viņam īpaši dzīvā un patiesā veidā atklāt mūsdienu cirka skolā valdošās atmosfēras burvību un neaptveramo cilvēcisko iespēju plašumu.

Filma ir liecība par cilvēka gara spēku un neierobežotajām iespējām, slavinājums mākslinieku spēkam un grācijai, kā arī uzmundrinājums sekot saviem sapņiem.

Ielūgumus uz filmas seansu 2.jūnijā plkst. 19.00 var saņemt Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” katru dienu no 12.00 līdz 20.00.

RE RE RĪGA! ir vērienīgākais starptutiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas notikums Baltijā. Pasākumu programmā ir visdažādākās mākslas formas – jaunais cirks, mūzika, deju un ielu teātra priekšnesumi.

2014.gadā RE RE RĪGA! festivāls notiks jau otro gadu un ir ietverts oficiālajā „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” pasākumu programmā. Festivāls ilgs no 6. līdz 9. augustam, pulcējot vairāk nekā 60 māksliniekus no 12 valstīm: Spānijas, Nīderlandes, Beļģijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Francijas, Lielbritānijas, Turcijas, ASV un Latvijas. Centrālās norises vietas būs Kongresu Nama zāles un laukums, kā arī Esplanāde. Vairākas izrādes notiks arī atsevišķi izziņotās vietās pilsētas centrā. Festivāls caur krāsu, skaņu, noskaņu un radošās izpausmes formu dažādību piedāvā Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedzīvot mākslas brīnumu, sastopoties ar dažādām pasaules kultūrām.

 Share


– Drukāt dokumentu