Atpakaļ

Jaunumi

Pirmizrādi piedzīvos režisoru Raita Ābeles un Laura Ābeles populārzinātniskā dokumentālā filma par seno baltu cilti «Kurši»

10. martā plkst. 19.30 un 20:30 kino Splendid Palace notiks režisoru Raita Ābeles un Laura Ābeles populārzinātniskās dokumentālās filmas “Kurši” prezentācija, kas ir stāsts par vienu no kareivīgākajām un nepkļāvīgākajām baltu ciltīm.

“Ideja par filmu radās pēc studijām Ņujorkā”, stāsta režisors Raitis Ābele “kad vietējais amerikānis - Bronksas TV vadītājs, teica man, ka zinot Latviju dēļ tās pagānu cilt;im. Tad arī nodomāju, ka šis stāsts ir jāturpina, jo mani novērojumi liecina, ka liela daļa no mums pašiem, dažādu iemeslu dēļ, nemaz nezina savas vēstures aizraujošākās lapaspuses.

Populārzinātniskā dokumentālā filma "Kurši" ir 26 minūtes gara un tā domāta plašākai auditorijai bez specifiskās zināšanām vesturē.

Filma stāsta par vienu no senajām baltu tautām – kuršiem, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Izmantojot, inscenētas, vēsturiskas ainas, intervijas ar pazīstamiem vēsturniekiem, 3D datoranimācijas rekonstrukcijas un kartes, filma aizraujošā un dinamiskā veidā stāsta par šo drosmīgo un kareivīgo mūsu senču cilti, kas ne tikai lika nodrebēt saviem skandināvu kaimiņiem, bet arī bija vieni no pedējiem pagāniem Eiropā un saglabāja savus rituālus līdz pat 19. gadsimtam.

Filmas operatori – Mārcis Ābele un Jānis Indriks, filmas vizuālais risinājums – Aigars Gercāns, oriģinālā mūzika - Karspars Bārbals un studija “Lauska”. Filmas producents ir “Tritone studija”. Tā tapusi ar “Latvijas Valsts Kultrūrkapitāla Fonda”, “Tritone Studio”, BB Rental”, “Mute Studija”, Arkada Pictures” un “Order Order” atbalstu. Vēsturiskajās rekonstrukcijās palīdzējā Mārtiņs Ruģēns un organizācijas “Ugunszīme”, “Senatne”, Rodenpoys”,“Exercitus Rigensis”, Ģrobiņas kuršu vikingu apmetne” un “Uldevena koka pils”.

Uz pirmizrādi 10. martā plkst 19:30 un 20:30 ir pieejamas bezmaksas brīvbiļetes kino “Splendid Palace” kasēs. TV pirmizrādi filma piedzīvos 12. martā pulksten 19:30 Latvijas televīzjas 1. kanālā.

Filmas treileris: https://vimeo.com/121266778
Papildus informācija: https://www.facebook.com/filmcuronians www.tritone.lvShare


– Drukāt dokumentu