Atpakaļ

Jaunumi

Preses konference ar Marina Vladi piedalīšanos

Festivāla „Baltijas pērle” direkcija ar prieku paziņo, ka 21. aprīlī plkst. 17.00 kinoteātrī „Splendid Palace” tiek sasaukta preses konference, kurā piedalīsies franču aktrise Marina Vladi.

Marina Vladi ieradīsies Rīgā saistībā ar iestudējuma „Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” viesizrādēm, kuras papildinās Andrē Mišela kulta filmas „Burve” demonstrēšana. Šo leģendāro kinodarbu jums būs iespēja noskatīties uzreiz pēc preses konferences. 

Ņemot vērā to, ka Marina Vladi jau sniegusi presei oficiālu paziņojumu, kurā detalizēti izklāstīta viņas attieksme pret nesen Krievijā tapušo filmu „Visockis. Paldies, ka dzīvs”, un paredzot viņas reakciju situācijā, ja kāds mudinās pie šīs tēmas atgriezties atkārtoti, festivāla direkcija uzdrīkstas jūs lūgt atturēties no jautājumu uzdošanas par visu, kas saistīts ar minēto. Būtu nepatīkami, ja neiejūtīgas attieksmes dēļ nāktos priekšlaicīgi pārtraukt preses konferenci. 

Tiem, kuriem līdz šim nav bijusi iespēja izlasīt viņas paziņojumu:"... Arvien esmu bijusi pret jelkādas kinofilmas tapšanu par Visocki un uzskatu, ka manu viedokli nedrīkst neņemt vērā: es esmu viņa pēdējā sieva, atraitne un man uz to ir morālas tiesības. Jūtos aizvainota ne vien tādēļ, ka šajā lentē tiek atsegts drausmīgs viņa dzīves periods, bet arī tādēļ, ka filma līdz galējai banalitātei vienpusēji ataino pašu Visocki. Esmu izmisusi, jo daudzi jaunie skatītāji nu šādu sev atklās dižo mākslinieku un neparasto cilvēku, bet no viņa tēla vairs nekad netiks notraukts zemiskais aptraipījums.

Īpaši liels rūgtums un riebums pārņem tādēļ, ka drausmās nekrietnības iniciators bijis viņa dēls, kurš ne tikai nenolasīja savā veikumā noziegumu, apgrēcību, bet arī lepojas un lielās ar to, ka ticamības vārdā izmantojis Visocka pēcnāves masku.

Apzinos, ka, godinot piemiņu par Volodju, mans pienākums ir visiem, kuri viņu mīlējuši, izstāstīt nesagrozītu patiesību. Izrādē ir iekļauts ļoti daudz no mūsu intīmās telpas. Iespējams, ka redzētais šķitīs pārāk skaudrs un atklāts – kā mešanās bezdibenī –, taču es tajā neesmu vienkārši aktrise, bet sieviete, kura aizstāv savu zaudēto mīļoto – vīrieti, kurš bijis dzīves lielākā mīlestība un vienlaikus arī sāpes." – Marina Vladi.

2012. gada 17. aprīlī kinofestivāls "Baltijas pērle" ir uzņemts par biedru Starptautiskajā mākslas kino konfederācijā (CICAE). Tas apliecina festivāla briedumu un spēju piedāvāt spēcīgu Eiropas līmeņa kino programmu
http://cicae.org/en/category/actualitesShare


– Drukāt dokumentu