Atpakaļ

Jaunumi

EIROPAS KINOAKADĒMIJAS BALVAS NOMINĀCIJAS NOSAUKS KINO SPLENDID PALACE

16.septembrī plkst.11:00 kinoteātra Splendid Palace Velvju zālē norisināsies preses konference, kurā Eiropas Kinoakadēmijas balvas valdes priekšsēdētāja, pasaulslavenā poļu kinorežisore Agneška Holanda (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktore Mariana Doringa (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle informēs par 13.decembrī gaidāmo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu – 27.Eiropas Kinoakadēmijas programmu un balvas pasniegšanas ceremoniju, kas notiks Rīgā.

Preses konferences laikā tiks paziņotas arī tās filmas (vairāk nekā 40), kas šogad var pretendēt Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Šobrīd ikviens pasaulē var balsot par iecienītāko no Eiropas filmām, piedaloties skatītāju simpātijas noteikšanā un laimēt divus ielūgums uz Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā. Eiropas Kinoakadēmijas Skatītāju simpātijas balvai ir izvirzītas sekojošas filmas: „Skaistule un briesmonis” („Beauty and the Beast”, režisors: Kristofs Gans, Francija), „Ida” („Ida”, režisors: Pāvels Pavļikovskis, Dānija, Polija), „Nimfomāne” („Nymphomaniac”, režisors un scenārija autors: Lars fon Trīrs, Dānija), „Filomena” („Philomena”, režisors: Stefans Frīrs, Lielbritānija), „Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” („The 100-year old man who climbed out of the window and disappeared”, režisors: Fēliks Harngrēns, Zviedrija) un „Divas dienas un viena nakts” („Two days, one night” ,režijas, scenārija autori un producenti: Žans Pjērs Dardēns un Liks Dardēns; Beļģija, Francija, Itālija). Par skatītāju simpātiju balvu līdz 31.oktobrim var balstot šeit: http://europeanfilmawards.eu/en_EN/peopleschoiceaward/vote. 

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13.decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Rīgas SKF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos. Savukārt, kinoteātris „Splendid Palace” uz labākajām Eiropas filmām un kino notikumiem skatītājus aicinās jau visu rudens sezonu.

Rīga 2014 programmas galvenais partneris ir Lattelecom, kas Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasākumos nodrošinās tehnoloģisko atbalstu. Eiropas Kinoakadēmijas balvas norises vietās būs pieejams Lattelecom bezmaksas WiFi, savukārt pasākumu fotogrāfu ērtībām tiks piedāvāts ērts un drošs datu uzglabāšanas un apmaiņas pakalpojums internetā eDati.

Leģendārā šokolādes fabrika Laima sarūpējusi īpaši saldu pārsteigumu Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominētajiem māksliniekiem un viesiem, dāvinot Laima šokolādes saldumu grozus. 

Audi un Volkswagen ir Eiropas Kinoakadēmijas viesu oficiālais auto.  

Savukārt ERGO kā Rīga 2014 oficiālais partneris Eiropas Kinoakadēmijas balvas norisei dāvā Latvijā unikālu pasākumu nepārtrauktības apdrošināšanu. Tā bez bažām par jebkādiem nejaušiem iemesliem apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem ļauj justies droši par pasākuma norisi un ieguldīto, lai pilnvērtīgi izbaudītu šo grandiozo notikumu.

Auto nomas un līzinga uzņēmums Sixt ir Eiropas Kinoakadēmijas balvas oficiālais auto nomas partneris Latvijā, nodrošinot autotransportu balvas organizatoriem un viesiem.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

Papildu informācija: www.riga2014.org


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu