Atpakaļ

Jaunumi

„Rasputins” – oriģināla drāma ļaus vēlreiz iedziļināties vēsturiskās intrigās

Režisora Iraklija Kvirikadzes interpetācijā atainoti vēsturiski notikumi, kas Krievijai kļuvuši liktenīgi.

Leģendām apvītās vēsturiskās personas biogrāfija jau ir attēlota filmās. Rasputina dzīve un nāve vēl joprojām ir miglā tīta, un kopš kino pirmsākumiem vairāki kinematogrāfisti centušies to dažādi interpretēt.

Pirmā filma par pēdējās caru dinastijas dzīves un nāves līkločiem „Romanovu bojāeja” tika demonstrēta deviņus mēnešus pēc Grigorija Rasputina nāves 1917. gadā, un Rasputina loma tajā ir diezgan liela. Šis īru režisora Herberta Brenona kinodarbs tiek uzskatīts par pazudušu.

Vēlāk radītas vēl dažas filmas par Rasputinu. Pēdējās desmitgadēs veidotas vairākas kino un televīzijas versijas. Kinematogrāfistus saistījusi ne vien Rasputina īpašā nozīme vēsturē, bet arī viņa neparastā personība – viņš bija zemnieks, un viņu uzskatīja gan par svēto, gan par grēcinieku. Burvis, kam dotas pārdabiskas spējas, bija arī netiklis un nespēja turēties pretī kārdinājumam. Rasputins bija iesaistīts pasaules mēroga notikumos, tie bija viņa likteņa fonā, tāpēc mūsu priekšā ir varonis, kura dzīve nekad netiks aizmirsta.

Interesants fakts – kinematogrāfijas milzis “Warner Bros. Studios” nopircis tiesības uz scenāriju par Rasputinu; galvenā loma paredzēta pašam Leonardo di Kaprio. Taču pagaidām nav zināms, kad filma tiks uzņemta un vai tā vispār tiks uzņemta. Toties tagad varam baudīt Žerāra Depardjē un daudzu slavenu krievu aktieru lielisko tēlojumu jaunajā filmā „Rasputins” – Latvijas kinoteātros tā tiks demonstrēta no 22. novembra.

 

RASPUTINS

Pirmizrāde Latvijā: 22. Novembrī
Režisors: Iraklijs Kvirikadze
Lomās: Žerārs Depardjē, Fanija Ardāna, Vladimirs Maškovs, Filips Jankovskis, Konstantin Xabenskij, Irina Alferova un citi
Žanrs: vēsturiska drāma
Valsts: KrievijaShare


– Drukāt dokumentu