Atpakaļ

Jaunumi

„Rīgas laiks” festivāls piedāvā: Sig& Mounir Troudi, piedaloties Artim Orubam un draugiem

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:30

 „Rīgas laiks” festivāla ietvaros, 10. novembrī Splendid Palace Lielajā zālē plkst. 20.00, tiek rīkota sufij-džeza sesija, kurā piedalīsies Sig & Mounir Troudi ar Arti Orubu pie bungām. Koncertā piedalīsies īpašie viesi, kuriem arī džeza improvizācijas nav svešas.

Viņi satikās pirms 5 gadiem, divi mūziķi, kuru starpā nepastāv muzikālas barjeras. Mounir Troudi, kurš ar savas balss palīdzību nepārtraukti apliecina viasaugstākā klātbūtni. Jo sūfiju rituālajiem dziedājumiem (hadhra), lai arī kur tie tiktu izpildīti, ir tikai viens ceļš – kontemplācija, klāt būšana. Un Sig, kura izpausmes gan kino un fotogrāfijā, gan mūzikā neietilpst vispārpieņemtos rāmjos. Kopā viņi jūtas brīvi, tāpēc improvizē, jo kopā būšanas brīdī vairs neeksistē muzikālas robežas-ritmiskās variācijas ieved meditācijā.

Rīgā abi „pasaules mūziķi” iepazinās ar Arti Orubu, kuram sitamo instrumentu kultūra jau ir asinīs. Brīvajam plūdumam Artis piešķir spēcīgu, strukturētu dinamismu, kas palīdz noslīpēt harmoniju šķautnes un spēlei uzmirdzēt neierastā dzidrumā.

Rīgas laiks” festivāls tiek organizēts, svinot žurnāla Rīgas Laiks 20 gadu jubileju. Tas norisināsies laikā no 5. novembra līdz 10. novembrim, piedāvājot aptuveni 36 dažādus notikumus - izstādes, koncertus, teātra izrādes, filmas, tikšanās ar Rīgas Laika autoriem un veidotājiem, un intelektuālas diskusijas.

Ar ko tu domā?

Vairāk informācijas: http://www.rl20.lv

Biļetes visās Biļešu serviss tirdzniecības vietās un šeit: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/festivals/rigas_laiks/?concert=134486Share


– Drukāt dokumentu