Atpakaļ

Jaunumi

RĪGAS STARPTAUTISKAIS KINO FESTIVĀLS

No 2. līdz 12.decembrim pirmo reizi Latvijā notiks Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas tieši pirms Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas Rīgā piedāvās daudzveidīgu kino pasākumu programmu gan pašmāju skatītājiem, gan ārzemju viesiem.

Latvijas Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps 2014"

Latvijas Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps 2014" notiks no 2. līdz 11.decembrim kino Splendid Palace un Rīgas Kino muzejā, kā arī kino izrādīšanas vietās visā Latvijā. „Lielais Kristaps” ir valsts mēroga un nozīmes kultūras dzīves notikums, Latvijas filmu nozares prestižākais pasākums, kas notiek reizi divos gados un kļuvis par atpazīstamu zīmolu. Tas dod iespēju vienkopus redzēt un izvērtēt Latvijas jaunāko filmu ražu.

Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva

Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva notiks 2. līdz 11. decembrim kino Splendid Palace.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros tiks rādīta arī Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – “Riga Meetings”. 

"Riga Meetings" ir gadskārtējs Nacionālā Kino centra organizēts pasākums, kas Rīgā pulcē kinoprofesionāļus no dažādām valstīm. Šogad "Riga Meetings" no producentu tikšanās ir pāraudzis plašākā programmā un decembrī piedāvās īpašus notikumus – gan atzītu Eiropas filmu nozares pārstāvju lekcijas un filmu skates plašai auditorijai, gan meistarklases kinoprofesionāļiem, gan jaunāko Baltijas filmu skati.  Notiks arī  tradicionālā kinoproducentu tikšanās ar ārvalstu kolēģiem sadarbības un kopīgu projektu  uzsākšanai.

Plašākai auditorijai domātie notikumi norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. 9. decembris atvēlēts Baltijas filmām – programmā būs Igaunijas un Lietuvas jaunākās filmas. 10. decembrī  notiks Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIRESCI konference “Latvijas kino Eiropas kontekstā” un Marka Kazinsa filmas “A Story of Children in Film” seanss. Savukārt, 11. decembrī visas dienas garumā kinomīļiem tiks piedāvātas Eiropā atzītu profesionāļu lekcijas; citu starpā par savu kinopieredzi stāstīs tādi slaveni kinorežisori kā Agneška Holanda un Vims Venderss. Notiks filmu seansi un tikšanās ar filmu veidotājiem.
 
Šogad 2ANNAS komanda sadarbībā ar Riga IFF un Eiropas Kinoakadēmiju aizsāks ikgadējās European Script Meeting sanāksmes Rīgā, kur galvenā uzmanība būs pievērsta stāstam, stāstniekiem un kinoscenāriju profesionāļiem. 10. - 14. decembrī Rīgā pulcēsim starptautiskus kinoscenāristus, režisorus un producentus, lai projektus sākotnējās koncepcijas stadijā ievirzītu ceļā uz iespējamiem nākotnes kopražojumiem.
 
Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā notiks visas Baltijas kino profesionāļiem nozīmīga izdevuma atklāšana. 12. decembrī pats autors - Norvēģijas filmu institūta starptautisko projektu pārzinātājs Jans Eriks Holsts prezentēs savu grāmatu “Stārķa lidojums pār priežu mežu” (“Stork flying over pinewood”), kas vēsta par ievērojamākajiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības projektiem kino jomā no 1989. līdz 2014. gadam. Izdevums, kura veidošanā piedalījušies arī zināmi Latvijas autori, dos ieskatu ne vien par filmu projektiem, bet arī par Baltijas valstu kino nozares norisēm pēc neatkarības atjaunošanas, vadošajiem režisoriem un producentiem, filmu panākumiem ārvalstīs un svarīgākajiem kino festivāliem.

Savukārt, jau 5. novembrī par godu 25. Berlīnes mūra krišanas gadadienai, Rīgas Starptautiskais kino festivāls Latvijā sadarbībā ar CPH:DOX piedāvā filmas “1989” seansu, kas notiks vienlaicīgi vairāk nekā 20 pilsētās visā Eiropā. Filmas izrādīšana 5.novembrī plkst. 20.30 pēc Latvijas laika notiks Kino Citadele un tiks ievadīta ar diskusiju par 25 gadus senajiem notikumiem. Pēc filmas skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēs tiešsaistē uzdot jautājumus filmas režisoram Andersam Ostergardam, jo arī Kino Citadele kinozālē notiks tiešā pieslēgšanās studijai Kopenhāgenā.
 
Tikmēr sākot no 21.oktobra Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina iedziļināties Latvijas kino vēstures takās. LKA Rīgas Kino muzejs, sadarbojoties ar kinovēstures speciālistiem Agri Redoviču un Kristīni Matīsu, ir izstrādājis Kino taku karti. Kino taku karte ir intriģējošs ceļojums pa kinopilsētu Rīgu. Tā ietver informāciju par filmēšanas vietām, kur tapušas gan padomju laika kulta filmas, gan mūsdienu Latvijas kino. Tajā stāstīts par personībām, Rīgas vēsturiskajiem un esošajiem kinoteātriem, kā arī par citiem ar kino saistītiem uzņēmumiem pilsētā. Informācija ir papildināta ar attēliem, lai parādītu, kā vieta izskatās attiecīgajā filmā.
 
Ir izstrādāti arī četri maršruti, pēc kuriem vadoties gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi var iziet nelielā kinoceļojumā pa Rīgu. Taka „Vecrīga” atklās populāro padomju filmu uzņemšanas vietas – Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumu filmēšanu Jaunielā, Zirgu ielas pārtapšanu pēckara Vācijas pilsētas tēlā filmā „Septiņpadsimt pavasara mirkļi” (1973), tā parādīs pazīsatmu latviešu filmu tapšanss vietas – kur Anita (Akvelīna Līvmane) filmā „Ābols upē” (1974) sūca kokteiļus kafejnīcā, vai Kurmis (Eduards Pāvuls) ar biedriem „Pie bagātās kundzes” (1969) līmēja politiskos platātus. Līdzīgus stāstus piedāvā arī pārējie maršruti.
 
Kino taku karte pieejama Rīgas Kino muzeja mājas lapā no 21.10. latviešu un krievu valodās, tuvākajā laikā tā būs arī angļu valodā šeit

Rīgas Starptautiskais kino festivāls noritēs “Kino Citadele", kinoteātrī “K-Suns” un kino Splendid Palace

Pirmo Rīgas Starptautisko kino festivālu atbalsta VKKF, Rīgas dome, Latvijas Valsts Meži, Kino “Splendid Palace”, Lavazza, TNT, savukārt informatīvo atbalstu nodrošina: Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, Dienas mediji, portāls “Delfi”, aģentūra LILIT, interneta žurnāls “Satori”, Rīgas Laiks, Veto Magazine, Fold  u.c.Share


– Drukāt dokumentu