Atpakaļ

Jaunumi

Rīgas Starptautiskais kino festivāls - Līvas Ulmanes jaunākās filmas "Jūlijas jaunkundze" seanss ar režisores piedalīšanos

11.decembrī plkst. 17:00 filmas "Jūlijas jaunkundze" seanss, tikšanās ar filmas režisori Līvu Ulmani Rīgas Starptautiskā filmu festivāla ietvaros.

„Jūlijas jaunkundze” pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2014. gada Toronto filmu festivālā. Savā jaunākajā filmā Līva Ulmane no jauna izstāsta A. Strindberga psiholoģiskā naturālisma paraugdarbu, kas piedzīvojis daudzus iestudējumus uz teātru skatuvēm visā pasaulē, tostarp arī Latvijā. (2004. gadā Jaunajā Rīgas teātrī M. Ķimeles režijā, 2012. gadā Valmieras teātrī V. Nastavševa režijā). Filmas darbība notiek 19. gadsimta beigās – laikā, kad tapusi A. Strindberga luga, tā filmēta Ziemeļīrijā 19. gadsimta muižā, autentiskā vidē.

Vasaras saulgriežu naktī neprātīgas uzdzīves un sociālo barjeru krišanas noskaņās Jūlijas jaunkundze un sulainis Žans dejo un dzer, apbur un manipulē viens ar otru. Viņa – vīzdegunīga un pēc pazemojuma noilgojusies, viņš – slīpēts, taču rupjš; abus saista savstarpējs riebums un pievilkšanās spēks. Vienlaikus pavedinoša un biedējoša, mežonīga un maiga, viņu tuvība noved pie izmisīgiem plāniem un vīzijām par kopīgu dzīvi... Nezinot, vai rīts nesīs cerību vai bezcerību, Jūlija rod risinājumu, kas ir tik cildens un šausminošs kā grieķu traģēdijas.

Galvenajās lomās – divas reizes „Oskara” balvai nominētā aktrise Džesika Česteina titullomā, Kolins Farels – Žans un Samanta Mortone – Žana līgavas, kalpones Kristīnes lomā.

Vairāk: JŪLIJAS JAUNKUNDZE Share


– Drukāt dokumentu