Atpakaļ

Jaunumi

Senioru kinoseansā maijā – franču filma „Renuārs”

28.maijā pl.13.00 ikmēneša Senioru seansā cienījama vecuma kinoskatītājiem piedāvā noskatīties Žila Bordo (Gilles Bourdos) filmu „Renuārs”. Biļešu cena uz Senioru seansu – tikai 1,5 Ls.

Pjēru Ogistu Renuāru nomoka viņa sievas zaudējums, vecuma radītās sāpes un briesmīgā ziņa, ka viņa dēls Žans ticis ievainots 1. Pasaules karā. Bet tad viņa dzīvē pēkšņi ienāk jaunā meitene Andrē, un gleznotājs atkal ir nerimstošas enerģijas un kūsājoša dzīvesprieka pārpilns. Ar jaunības degsmi un neticamu skaistumu apveltītā meitene Andrē kļūs par gleznotāja pēdējo modeli un viņa jaunības avotu. Kad gleznotāja dēls Žans atgriežas mājās, lai ārstētu karā gūtos ievainojumus, arī viņu apbur meitenes skaistums un viņš iemīlas..

„Filma ļauj pietuvināties divu franču mākslinieku, divu Renuāru, tēva un dēla pasaules izjūtai. Pjēra Ogista Renuāra gleznām piemīt apstādināta mirkļa efekts, bet viņa dēlam Žanam Renuāram bija lemts kļūt par tehnoloģijas brīnuma – kino, tātad kustīgo bilžu klasiķi. Vai tas ir tēva un dēla konflikts, starp kustību un statiku, jeb saules pielieta erotiska vasaras atmiņa.. Rudmatainās mūzas veidolu glabā gan tēva gleznas, gan dēla filmas. Tas ir kas vairāk par biogrāfisku kostīmfilmu”, par filmu saka kinokritiķe Daira Āboliņa.

 „Līdzīgi kā filmās “ Meitene ar pērļu auskaru” vai “ Rembrants”, kas vēstīja par izciliem gleznotājiem un viņu iedvesmas avotiem, “Renuārs” nefiksē tikai mīlas stāstu, bet uz ekrāna uzbur pārliecinošu, gleznotājam raksturīgu vizuālo pasauli. Tieši tā ir galvenā filmas kvalitāte, kam apliecinājums ir šīs lentes iekļaušana pagājušā Kannu kinofestivāla sadaļā “Īpašais skatiens” (Certain Regard)”, tā Daira Āboliņa.

Filma „Renuārs” tiek rādīta franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Senioru seansi Splendid Palace notiek katra mēneša pēdējā otrdienā pl.13.00, kad uz kino par zemākām biļešu cenām aicināts ikviens cienījama vecuma kino baudītājs. Jūnija Senioru kinoseansā būs skatāms Baza Lurmena (Baz Luhrmann) „Lielais Getsbijs”.

Atbalsta: Europa CinemasShare


– Drukāt dokumentu