Atpakaļ

Jaunumi

Senioru seansā augustā – jaunākā Ivara Selecka dokumentālā filma „Kapitālisms Šķērsielā”

27.augustā pl.13.00 kinoteātris Splendid Palace aicina seniorus noskatīties jaunāko no režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu cikla - „Kapitālisms Šķērsielā”.

Necilā Pārdaugavas ieliņa ar savdabīgo nosaukumu un tās dažādie iedzīvotāji savā ziņā ir visas Latvijas sabiedrības spogulis. Filmā “Kapitālisms Šķērsielā” skatītāji var uzzināt, kādi likteņa pavērsieni gaidījuši pazīstamo Daigu, vientiesīgais Osi, invalīdu Toļiku, akmeņkali un sludinātāju Aldi un citus varoņus 21. gadsimtā. Šķērsielā uzradušies arī jauni iemītnieki – piemēram, hemingvejiska paskata vīrs Viktors un enerģiskā taksometra vadītāja Vallija. Šo gadu laikā izauguši ir Šķērsielas bērni un kļuvuši gan par zinātnes doktoriem, gan māksliniekiem, bet citi vēl meklē savu vietu dzīvē.

„Kapitālisms Šķērsielā” savu pirmizrādi piedzīvoja šogad, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - 4.maijā, tā jau paspējusi iemantot gan Splendid Palace skatītāju, gan kinokritiķu atzinību un simpātijas.

Dokumentālo filmu cikls aizsākās pirms 25 gadiem ar filmu “Šķērsiela”, kas joprojām ir vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kino akadēmijas balvu, kā arī iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Desmit gadus vēlāk režisors Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs uzņēma turpinājumu “Jaunie laiki Šķērsielā”.

Filmas “Kapitālisms Šķērsielā” veidotāji ir režisors Ivars Seleckis un scenārija, kā arī asprātīgā aizkadra teksta autors Tālivaldis Margēvičs. Operatori – Romualds Pipars un Ivars Seleckis, producente – Baiba Urbāne. Tāpat kā abām iepriekšējām filmām, plakāta autors ir mākslinieks Ilmārs Blumbergs.

Biļešu cena uz Senioru seansiem – tikai 1,5 lati. Tie notiek katra mēneša pēdējā otrdienā pl.13.00.Share


– Drukāt dokumentu