Atpakaļ

Jaunumi

SLEPENIE DOKUMENTI

(The Post)
ASV, 2017
Garums: 132 min.
Biogrāfija, drāma, vēsture
Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Tom Hanks, Meryl Streep, Alison Brie, Sarah Paulson, Carrie Coon

1971. gadā vairāku ASV laikrakstu, tostarp “The New York Times” un “The Washington Post”, rīcībā nonāca Pentagona dokumenti, kas atklāja ilgstoši piesegtas nelikumības. “The Washington Post” īpašniece Katrina Greiema un galvenais redaktors Bens Bredlijs, pārvarot personīgās domstarpības, pieņēma drosmīgu lēmumu publicēt valdību atmaskojošos slepenos dokumentus, par spīti toreizējā prezidenta Ričarda Niksona administrācijas draudiem izrēķināties un centieniem ierobežot preses brīvību.

Patiesos vēsturiskos notikumos balstīto drāmu “Slepenie dokumenti” režisējis viens no Holivudas ietekmīgākajiem kino meistariem Stīvens Spīlbergs (“Oskars” par filmām “Glābjot ierindnieku Raienu” un “Šindlera saraksts”). Galvenās lomas viņš uzticējis divām pieredzējušām un nopelniem bagātām kinozvaigznēm Merilai Strīpai (“Dzelzs lēdija”) un Tomam Henksam (“Forests Gamps”), bet pārējās lomas atveido tādi lieliski aktieri kā Elisone Brī, Sāra Polsone, Metjū Rīss, Brūss Grīnvuds un Bredlijs Vitfords.

Filma “Slepenie dokumenti” nominēta 6 “Zelta globusa” balvām, tostarp kā Labākā filma (Drāma), par Labāko scenāriju un skaņu celiņu. Savukārt Stīvens Spīlbergs pretendē uz labākā režisora balvu, par aktierdarbu filmā nominēti arī Toms Henkss un Merila Strīpa.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 26.janvāra!Share


– Drukāt dokumentu