Atpakaļ

Jaunumi

Kinoteātris Splendid Palace svin savu 90.jubileju

Svinot Splendid Palace 90.jubileju, pie kinoteātra atklāta vēsturiska gleznoto kino afišu izstāde.

Izstādē līdz novembra sākumam būs apskatāmi 15 lielformāta mākslas darbi (2,5x1,9m), kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā un līdz šim glabāti kinoteātra Splendid Palace arhīvos. Lai arī atzītas par unikālām, vairāk šādu, ar roku gleznotu kino afišu līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājies. Veidotas ar guaša krāsām, tās, mainoties filmu repertuāram, no audekla atkal tikušas rūpīgi nomazgātas, dodot vietu jauniem mākslas darbiem.

Pirmās gleznotās afišas uz kinoteātra mūra izstādītas jau tālajos 70.gados. Zinātāji stāsta, ka savulaik, lai konkurētu ar citiem kinoteātriem filmu afišu zīmējuma un tā krāsu paletes izteiksmīguma ziņā, katram māksliniekam bijusi sava slepena krāsu izgatavošanas un jaukšanas tehnika. Savējo Artis Koknevičs, kurš šo arodu pārņēmis no sava tēva, kinoteātra „Rīga” mākslinieka Kārļa Kokneviča, tur noslēpumā vēl līdz šodienai.

Gleznotās kino afišas ilgus gadus bijušas kinoteātra „Rīga” vizītkarte, tās iezīmē veselu laikmetu kinoteātra dzīvē.

Izstādes atklāšanā šodien piedalījās Rīgas vicemērs Andris Ameriks, starptautiskās Eiropas kinoteātru organizācijas Media Salles vadītāja Elisabetta Brunella, kinoteātra vadītāja Santa Veselovska, kinokritiķe Daira Āboliņa, mākslinieks Artis Koknevičs un vairāki desmiti interesentu.Share


– Drukāt dokumentu