Atpakaļ

Jaunumi

Spāņu režisora Nikolasa Alkala spēlfilma "Kosmonauts”

30. augustā Latvijas kinoteātros notiks spāņu režisora Nikolasa Alkala spēlfilmas "Kosmonauts” pirmizrāde.
"Mēs esam pionieri, kuri salauza ledu." - Smejas filmas režisors Nikolas Alkala. "Visi teica, ka mēs esam jukuši. Ka tas nav iespējams, tas nav reāli, un nekad nenostrādās. Mēs viņiem nenoticējām. "

Šis stāsts ir balstīts uz reālas 1967. gada Padomju Savienības Mēness programmas. Starp kosmosu un zemi izvēršās sarežģīts mīlas trijstūris. Viņš runā ar viņu, bet viņa var saņemt tikai signālu, jo nav iespēju atbildēt.

Lidojums uz Mēnesi, kurš visiem likās kā nepiepildāms sapnis, pārvēršas par īstu traģēdiju. Dodoties kosmosā kā uzvarētājs, Stass nonāk pasaulē, kur laiks sagrauj visu materiālo, pretrunā garam, kas ir neiznīcināms.

Ja jūs neaizrauj parastais, ja jūs spējat redzēt plāno audumu aiz ārējā sižeta, šis kosmoss ir kā radīts jums. Šī filma  ir spāņu režisora vīzija par  padomju kosmonautu lidojumu uz Mēnesi, nepubliskotiem faktiem, juteklisko izpratni, romantiku, atklājumu un topošo mīlestību, kas uzlidoja un nekad neatgriezās.

Filma "Kosmonauts" ieguvusi dažādas balvas visā pasaulē vēl pirms tās nonākšanas uz ekrāniem.

Spāņu režisors Nikolas Alkala par savu skolotāju uzskata Tarkovski, tāpēc "kosmonauts" elpo "Solarisa" tradīcijās.
Filmā redzēsiet arī tādus latviešu aktierus kā Gints Andžāns, Leonarda Kestere-Kļaviņa, Ieva Puķe, Andrejs Muzikants u.c.Share


– Drukāt dokumentu