Atpakaļ

Jaunumi

Splendid Palace decembrī aicina seniorus uz Eiropas gada labāko filmu – „Dižais skaistums”

Ņemot vērā svētkus, decembra Splendid Palace Senioru seanss neierastā dienā – piektdienā, 27.decembrī pl.13.00! 

Decembrī Splendid Palace cienījama vecuma kinobaudītājus aicina uz filmu, kas šogad pelnīti nodēvēta par gada skaistāko kinofilmu - itāļu režisora Paolo Sorrentino „Dižais skaistums” („La Grande Bellezza”). 

 „Dižais skaistums” saviļņojusi publiku un kinokritiķus jau Kannu kinofestivālā, atgādinot Federiko Fellīni (Federico Fellini) „Saldo dzīvi” (it. „La Dolce Vita”, 1960.g.), savukārt decembra sākumā Berlīnē tā pārliecinoši triumfēja arī prestižajā Eiropas Kinoakadēmijas apbalvošanas ceremonijā – saņemot gan Eiropas gada labākās filmas titulu, gan atnesot Labākā Eiropas režisora balvu Paolo Sorrentino un Labākā Eiropas aktiera titulu aktierim Tonijam Servillo (Toni Servillo).

Džeps Gambardella (Tonijs Servillo) ir apātisks un vīlies 65 gadus vecs rakstnieks un žurnālists, gandrīz vai pirms pusgadsimta izdota veiksmīga romāna autors, kurš mehāniski pieņem viņam veltītos komplimentus. Viņš – sirms bagātnieks – intelektuālis, ekscentriskas augstākās sabiedrības ballīšu „lauva” un Romas naksnīgās dzīves veterāns, kas spēj džentlmeniski asistēt sievietei un uzslavas cienīgi izteikt līdzjūtību bērēs. Ciniski? Varbūt. Taču sirdī Džeps ir nemirstīgs ideālists un sapņotājs, kas ievilkts lielajā dzīves skaistuma, bet ar bezjēdzību un tukšumu piepildītā virpulī.

Viņa greznajā dzīvoklī, no kura paveras skats tieši uz Kolizeju, pulcējas bohēmas pārstāvji un Romas elite, bet, piedaloties nebeidzamajās ballītēs un mūsdienu mākslas performancēs, Džeps izvēlas ietekmīgu un tukšu personību parādes novērotāja pozīciju. Nerimstošās kņadas ielenkumā vīrietis mēģina saprast, kādēļ jau vairākus gadu desmitus nav uzrakstījis otro grāmatu, un cenšas atrisināt mokošo personīgās dzīves dilemmu. 

Reibinošajā, Mūžīgās pilsētas skaistumu slavinošajā filmā netrūkst Fellīniskās groteskas, augstāko slāņu tukšumam veltītās kritikas un gandrīz vai karikatūrai atbilstošu ballīšu kadru, kas savijas ar intelektuālām diskusijām.

Biļetes uz Senioru seansu, kā ieraksts, par pazeminātām cenām – tikai Ls 1,5/ /€ 2,13. Īpaša ēdienkarte seniorus gaidīs arī kinoteātrim blakus esošajā kafejnīcā „Tinto”.

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Decembrī kinoteātrī Splendid Palace arī citas Eiropas Kinoakadēmijas godalgotās filmas – Eiropas gada labākā komēdija „Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs” (Love is all you need, rež.Susanne Bier), izcilā beļģu režisora Feliksa van Grūningena (Felix van Groeningen) drāma „Pārrautais aplis” (The Broken Circle Breakdown), par kuru aktrise Verlē Batensa (Veerle Baetens) šogad saņēma Eiropas labākās aktrises balvu, „Mājā” (Dans La Maison, rež. François Ozon) – Labākais scenārijs, „Oh Boy” (rež.Jan Ole Gerster) – Eiropas atklājums un filma „Paradīze: Ticība” (Paradise: Faith, rež. Ulrich Seidl) – Eiropas Kinoakadēmijas balva par labāko skaņu montāžu. 

Atbalsta: Europa Cinemas

Splendid Palace novēl priecīgus svētkus! 


Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu