Atpakaļ

Jaunumi

Splendid Palace izsludina konkursu jaunajiem kinoblogeriem!

Splendid Palace izsludina konkursu kinoblogeriem! 

 

Izsludinām konkursu kinoblogeriem. Galvenā balva - pilnībā apmaksāts brauciens uz prestižo Venēcijas kinofestivālu šā gada augustā un iespēja kļūt par festivāla jauno kinokritiķu žūrijas komisijas biedru!
 
Splendid Palace izsludina konkursu kinoblogeriem, kuri interesējas par kino un vēlas pārbaudīt savas prasmes kinofilmu īsrecenziju jeb blogu rakstīšanā. Konkursa galvenā balva – pilnībā apmaksāts brauciens uz prestižo Venēcijas kinofestivālu šā gada augustā un iespēja kļūt par festivāla jauno kinokritiķu žūrijas komisijas biedru.
 
Jauno kinokritiķu konkurss jau ceturto gadu notiek Europe Cinemas projekta „27 Times Cinema” ietvaros, tā mērķis ir dot iespēju jauniešiem no visas Eiropas plašāk iepazīties ar pasaules vecākā kinofestivāla dienaskārtību, klātienē tikties ar pasaulē zināmiem režisoriem un producentiem, baudīt festivāla filmas, kā arī kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par tajās redzēto. Ņemot vērā ilggadējo dalību Europa Cinemas, privilēģija izvirzīt labākos kandidātus no Latvijas deleģēta tieši kinoteātrim Splendid Palace.
 
Konkursa pirmā kārta notiks jau aprīļa sākumā Rīgā. Iesniegtos darbus vērtēs īpaši izveidota komisija, kurā dalību jau apstiprinājusi kinokritiķe Daira Āboliņa, KDi galvenā redaktore, kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un producents, spēlfilmas „Amaya” autors Māris Martinsons, Rīgas vicemērs, SIA „Rīgas nami” kapitāldaļu turētāja pārstāvis Andris Ameriks, SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika, kā arī kino eksperts un radio cilvēks Vladis Goldbergs. Trīs labākie darbi tiks sūtīti uz Europe Cinemas biroju, no kuriem tālāk tiks izvēlēts viens – uzvarētājs. Savukārt Splendid Palace trim labāko recenziju autoriem dāvinās iespēju veselu gadu bez maksas apmeklēt kinoteātrī skatāmās filmas un publicēt savas recenzijas par tām Splendid Palace interneta mājas lapā.
 
Saskaņā ar Europe Cinemas noteikumiem, konkursa dalībniekiem jābūt vecumā no 18 līdz 25, teicami jāpārvalda angļu valoda, jāorientējas kino un jābūt pieredzei filmu recenziju veidošanā.
 
Pretendentiem līdz 2.aprīlim angļu valodā jāsagatavo trīs īsrecenzijas (ne garākas par pieciem teikumiem) par trīs ainām no trim nesen redzētajām kinofilmām, kas kopā ar motivācijas vēstuli (~700 rakstu zīmes) un īsu CV, jāsūta uz e-pasta adresi: iga.lv. Plašāku informāciju par konkursu var uzzināt www.splendidpalace.lv vai zvanot pa tālr.67181145.
 
Venēcijas kinofestivāls, kas ik gadu augusta beigās, septembra sākumā notiek uz Lido salas Venēcijā, Itālijā, šogad norisināsies jau 70.reizi. Savulaik tas izveidots kā Eiropas atbilde Amerikāņu Oskaru balvām, lai celtu Eiropas kino prestižu. Tradicionālajā pasaules festivālu hierarhijā tas ieņem godpilno vietu ietekmīgāko trijniekā. Venēcijas kino festivāla laikā tradicionāli notiek ap 70 jaunu filmu pasaules pirmizrādes, bet tikai 20 no tām cīnās par prestižā kino konkursa galveno balvu - Zelta lauvu. Festivālā tiek pievērsta uzmanība jauniem kino valodas meklējumiem un daudziem jauniem kinematogrāfistiem tieši Venēcijas kinofestivāls kļūst par pirmo nozīmīgo tramplīnu starptautiskajā kino apritē.


KONKURSA NOLIKUMS

 Share


– Drukāt dokumentu