Atpakaļ

Jaunumi

Studentu seansā maijā - tikšanās ar talantīgo režisoru Dāvi Sīmani un filma “ESCAPING RIGA”

16.maijā pl.20.00, ikmēneša Studentu seansā, kinoteātris Splendid Palace studentus aicina uz filmu “ESCAPING RIGA”. Pirms seansa tikšanās un diskusija ar filmas režisoru, vienu no spilgtākajiem savas paaudzes režisoriem, pasaules kino vēstures lektoru un teorētiķi Dāvi Sīmani. 

Escaping Riga ir kinematogrāfisks ceļojums, dokudrāma, kas meklē atbildes uz jautājumu, kā 20.gadsimta pirmās puses notikumi ietekmēja un mainīja cilvēku dzīves, kuri piedzimuši vienā un tajā pašā vietā - Rīgā, un kā sapņi par dzīvi pārtop dziļā vilšanās un ilūziju sabrukumā. Filmas galvenie varoņi ir divi pasaules līmeņa ģēniji – britu domātājs Sers Jesaja Berlins un krievu kinorežisors Sergejs Eizenšteins, kuri abi piedzima Rīgā pirms vairāk nekā 100 gadiem. Savstarpēji mijot šo abu personību ikdienas situācijas un sekojot filmas režisora interpretācijai aizkadrā, filmā attainosies dīvains personisks stāsts 20.gadsimta sākumā, laikā, kad Eiropa tika izmainīta neatgriezeniski.

Eizenšteins ar Berlinu iepazinās Rīgā 1914. gadā; šajā laikā viņi abi bija vietējo ebreju ģimeņu atvases. Nākamo un pēdējo reizi viņi tikās jau pēc 30 gadiem Pēterburgā 1945. gadā – neilgi pirms Eizenšteina nāves. Šajos 30 gados viņu dzīves bija visdažādāko notikumu pilnas – nākuši no līdzīgas sociālās vides un dzimuši un vienas ielas, viņi pievienojās pretējām politiskajām nometnēm, dzīvoja dažādos apstākļos un ģeogrāfiskajos platuma grādos. Tomēr viņu dzīves gājumā pastāv daudz nelielu savstarpēji līdzīgu epizožu. Filmā Escaping Riga šie nelielie dzīves nogriežņi, balansējot uz robežas starp oficiālo vēsturi un baumām un nostāstiem, tiks atklāti ar filmas režisora - mūsdienu rīdzinieka – komentāru un interpretācijas palīdzību. Filma tiks konstruēta kā šo brīžiem jautro, brīžiem biedējošo, brīžiem skumjo un pat pāsteidzošu dzīves izrāvumu summa, atklājot šo divu ģēniju alternatīvās biogrāfijas.  

“Perfekta stilizācija, saglabājot ilūziju par vieglumu arī saturā. Spēle ar titriem un replikām. Tik… D.Sīmanis” , ar filmu saka kinokritiķe Daira Āboliņa. 

“Fascinējošs Dāvja Sīmaņa docufiction - dokumentāla fikcija par Eizenšteinu un Berlinu Escaping Riga. Jāredz” , savā twiterkontā par filmu raksta Dita Rietuma. 

Atbalsta: Europa Cinemas

Biļešu cena uz Studentu seansu 2 eiro. Biļetes nopērkamas arī internetā: https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=145654&lang=lat&center=126&design=sp&shop_provider=sp#view=ticketsselect

Pirkt biļeti Share


– Drukāt dokumentu