Atpakaļ

Jaunumi

STUDENTU SEANSS FILMAI "FORCE MAJEURE" AR SOCIĀLANTROPOLOGA ROBERTA ĶĪĻA ĪSLEKCIJU

Šajā nedēļas nogalē kinoteātris Splendid Palace sāk demonstrēt daudz apspriesto un analizēto zviedru režisora Rubena Ostlunda (Ruben Ostlund) filmu “Force Majeure”. Filmas pirmais - STUDENTU seanss šo piektdien, 20.martā pl.20.00īpaši studentiem par īpašu cenu – 2 eiro! Tikai vienreiz un tikai Studentu seansā pirms filmas sociālantropologa Roberta Ķīļa īslekcija „Grūtu lēmumu negribētās sekas”.

Zviedru režisora Rubena Ostlunda jaunākais kinodarbs “Force Majeure” ir skaudri smieklīga psihodrāma par zviedru ģimeni, kura, atpūšoties Francijas Alpos, piedzīvo pēkšņu lavīnas nogruvumu, kas satricina ģimenes modeli līdz pašiem pamatiem.

Zviedru režisors Rubens Ostlunds filmai “Force Majeure” gatavojies ilgi, par dzenuli uzskatīdams jautājumu: kā cilvēki izturas ekstrēmās situācijās? Padziļināti pētot cilvēku uzvedības modeļus, sabiedrībā iesakņojušos uzskatus un plaisu, kas rodas, kad piedzīvotais neatbilst iedomātajam, režisors atklājis sevī, ka koncepts par eksistenciālu drāmu slēpošanas kūrortā ir viņa aicinājums un vienlaikus arī jauns izaicinājums.

Daira Āboliņa, kinokritiķe: “Zviedru kino pēc Ingmāra Bergmana jau diezgan ilgi ir gaidījis savu jauno kino mesiju... Vai tas būs režisors Rubens Ostlunds? Force Majeure ir viena no spēcīgākajām pagājušā gada Eiropas kino drāmām, kas, filmas līdzībās runājot, izraisīja diskusiju lavīnu un pat apbrīnu Kannu kinofestivālā. Kino spriedze, kura liek aizrauties elpai, ir uzbūvēta no ģimenes ikdienas dzīves elementiem un virtuozi manipulē ar filmas ritmu. Atpazīstamos un pat kaitinošos vidusmēra dzīves standartos iepakotais attiecību stāsts ir kā dziļumbumba, kuras  notikumu „tikšķis’’ ar vien skaļāk atbalsojas katra personiskajā pieredzē, vājumā, gļēvumā un, varbūt,  arī piedošanā. Psiholoģiskā drāma burtiski uzsprāgst glancēto atklātnīšu un pašapmierinātības estētikā. Stāsts par kādas zviedru ģimenes ziemas brīvdienām liek tirpt mūsu nerviem un mudina ieklausīties instinktos, jo idille pāraug nevis dabas, bet cilvēcisko attiecību katastrofā ar tādu jaudu, kurai, šķiet, brīžiem neesam pat gatavi.”

Filma “Force Majeure” Kannu kinofestivāla konkursa skatē Un Certain Regard pērn ieguva žūrijas balvu, kā arī vēl 24 prestižas kino balvas abpus okeānam.

Ieejas maksa Studentu seansā: 4.50 EUR, studentiem, uzrādot apliecību, TIKAI 2.00 EUR. Biļetes nopērkamas arī internetā ŠEIT

Atbalsta: Europa CinemasShare


– Drukāt dokumentu