Atpakaļ

Jaunumi

TAPIERIS 06.03. pirmizrāde (vienīgais seanss)

Ilonas Brūvere pilnmetrāžas dokumentālās spēles pirmizrāde

Galvenajās lomās: Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis

Stāsts par Tango karali Oskaru Stroku 

Tapieris- Tango karalis Oskars Stroks, neiepazītais misters X, mūziķis, kas sāk savu karjeru ar mēmā kino muzikālo pavadījumu kinoteātrī  pagājušā gadsimta sākumā.  Buenosairesas, Romas, Parīzes un Berlīnes mūzikas un deju klubos   aizvien vēl skan  Stroka melodijas.  TAPIERIS ir stāsts par mūziķi,  kas cīnās par savu mūziku  laikā, kad pasauli pāršalc lielā depresija- pirmā ekonomiskā krīze, kas  šodienas eksistencei daudziem  piedāvā līdzīgus  spēles noteikumus. Tapieris ir laikmetīga varoņa prototips- viņa mūžīgie parādi un neveiksmīgā uzņēmējdarbība ar nemitīgiem centieniem  atrisināt finansiālās problēmas,  sasaucas ar mūsdienu  realitāti.

Stroks iemanto skatītāju un filmas veidotāju simpātijas ar savu sapni par mūziku, neskaitāmajiem romāniem un visām ar to saistītajām nepatikšanām. Tapieri Stroku apbur mēmā kino kustīgo bilžu burvība, kas liek viņam stāstīt par to savā- mūzikas valodā. Filma seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm netieši balstoties uz Latvijas Valsts arhīva dokumentiem.  Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk kā 300 skaņdarbu. Komponistu savienībā Stroku uzņem 30 gadus pēc viņa nāves.

Ilonas Brūveres filmā  komponista biogrāfijas fakti saplūst ar pagājušā gadsimta sākuma vizuālo rekonstrukciju, kas skatītājiem sniedz iespēju izdzīvot un izjust Stroka likteni, tā filmu raksturo kino zinātnieks Viktors Freibergs. Aktrise Marija Bērziņa, kas atveido komponista mūzu Luizi,   atgādina Stroka teikto;  Tango ir mūzika, ko vienmēr  esam mīlējuši un mīlēsim. Tā ir mūzika, kur atklājas cilvēka dvēsele.

Scenārija autore un režisore -  strādāt pie jauna filmas materiāla man nozīmē doties  laika, telpas un nepiedzīvotu notikumu ceļojumā, ikreiz atklājot jaunu patiesību par īstenību. Ekrāns šajā gadījumā ir izziņas projekcija, kuru  mēs-  filmas veidotāji,  izspēlējam kopā ar skatītāju.  TAPIERIS   stāsta par laiku, kurā meklējam  atbildes uz neatbildētiem jautājumiem par  iespējamo un neiespējamo Esības vieglumu.

Režisore 2012. gadā saņēmusi Gada balvu Lielais Kristaps par Labāko dokumentālās filmas režiju pilnmetrāžas filmai VERSIJA VERA. Brūveres portretfilmas izceļas ar spilgtu tēlainību un individuālu režisora pieeju filmu varoņiem. Tās vairākkārt saņēmušas starptautisku atzinību. Pussimts režisores darbi, kuriem viņa ir arī scenārija autore,  demonstrēti  Latvijas televīzijas ēterā. Kino un televīzijas režisore savās filmās un raidījumos piesaista ar izteiktu ekrāna vizualitāti. Galvenā TAPIERA operatore Elīna Bandēna ir divkārtēja Lielā Kristapa laureāte. Skaņu režisori; Ilmārs Piliņš un Jevgēnijs Gobzevs.  Montāža- Guntis Lēmanis. Producents- Artis Rutks.

Epizodēs: Juris Lisners, Juris Bartkevičs, Berta Vilipsone, Imants Pakalnietis, Una Jansone,    

Ieeja ar ielūgumiem un biļetēm, kas pieejamas kinoteātra

SPLENDID PALACE biļešu kasēs.  

Mediju komunikācijas darbnīca, filmu studija K I N O L A T S  šogad ir arī divu Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 notikumu producents- Dāmu paradīze, brīvdabas izrādēs Esplanādē, šī gada vasarā stāstot par Eiropas modes vēsturi no 1900. līdz  2000. gadam un  Liktens lietu muzejs Stūra mājā, kas durvis vērs šī gada pavasarī.     

Atbalsta Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmija, Memoriālo muzeju apvienība, K SUNS, teātra klubs  ARTELIS,  Latvijas Valsts arhīvs, Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienība, Nacionālais Kinocentrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome

K  I  N  O  L   A  T  S, Filmu studija, Mediju komunikācijas darbnīca  Share


– Drukāt dokumentu