Atpakaļ

Jaunumi

Turpinājums īpašie seansi

Otrdien, 17.aprīlī plkst. 18.00 filmas “Turpinājums” īpašo seansu “Kā attīstīt un saglabāt radošu domāšanu bērnos?” ievadīs diskusija ar izdevniecības “Liels un mazs” vadītāju Alīsi Nīgali, sociālantropoloģi Karīnu Vasiļevsku-Das un filmas "Turpinājums" producentu Gintu Grūbi.

Filma “Turpinājums” seko piecu dažādu bērnu dzīvēm, uzsākot pirmo skolas gadu. Filmā redzamas gan bērnu ikdienas gaitas mācībās, gan ģimenes dzīve, centieni savienot to ar ārpusskolas aktivitātēm, kā arī spilgtā bērnu iztēle no iekšējā pasaule.  Vai ārpusskolas aktivitātes stimulē bērna radošumu? Vai bērna laika aizpildīšana ar pulciņiem un nodarbībām ir labs veids, kā radīt interesi par sportu, mākslu vai mūziku vai tieši otrādi - piespiešana (ja bērns pats neprasa) radīs pretreakciju? Diskusijā pirms filmas centīsimies rast atbildes par to, kā saglabāt un veicināt bērnos zinātkāri un interesi par pasauli.

BIĻETES

Trešdien, 18.aprīlī plkst. 18.00 filmas "Turpinājums" īpašo seansu ievadīs diskusija ar sociālantropologu Robertu Ķīli, rakstnieku Paulu Bankovski un žurnālisti Sanitu Jembergu. 

Filmā "Turpinājums" par bērnu pirmo skolas gadu redzam izglītību no bērnu skatu punkta - skolotājus, mācību saturu, ārpusskolas aktivitātes. Redzam arī bērnu pārdzīvojumus par atzīmēm - aina ar zelta liecībām ir viena no visvairāk apspriestajām filmām skatītāju vidū. Daudziem skatītājiem, kuri skolu jau sen beiguši, filma liek atcerēties šīs sajūtas un vēlreiz apdomāt, vai tas, ko bērniem mācām caur šīm vērtībām (atzīmes, liecības, balvas), tiešām ir tas, kas mūsdienās joprojām vajadzīgs? Ko varam spriest par izglītības sistēmu no filmā redzētā? Ko varētu un vajadzētu mainīt?

BIĻETESShare


– Drukāt dokumentu