Atpakaļ

Jaunumi

Vācu kino klubs: „Kurmis”

Ceturtdien, 24.04.2014. / 19:00

Splendid Palace

Elizabetes iela 61

Ieejas maksa: EUR 3,00

Vācu kino klubs:Kurmis

Režija: Benjamins Heizenbergs, krāsaina, 99 min., 2005

Lomās: Bastians Trosts, Medi Nebū, Volfgangs Preglers, Loreta Pflaums, Gundija Ellerte u.c.

Jaunais zinātnieks Johannes Merfelts kopā ar alžīriešu kolēģi Faridu sāk strādāt pie jauna projekta Minhenes universitātē. Abu starpā izveidojas draudzība, kurai jāiztur pastiprinātas konkurences situācijā briestošas greizsirdības pārbaudījums. Tomēr abi zinātnieki nevēlas jaukt profesionālo un privāto un ir apņēmības pilni iepazīties tuvāk no darba brīvajā laikā vai pie kopīga alus kausa.

Vienā no šādiem kopīgajiem vakariem abi ieskatās glītajā oficiantē Beātē, kā rezultātā izveidojas sarežģītas trīsstūra attiecības.

Galu galā Johanness piekrīt izspiegot savu musulmaņu draugu Faridu, kuru Federālais satversmes aizsardzības birojs uzmana kā iespējamo pasīvo aģentu jeb kurmi. Tas beidzas ar sensāciju, ko aizēno mīlestība, zinātne un kontrole.

„KURMIS“ ir psiholoģiska drāma, kas atklāj, kā pavisam „normāls“ līdzās esošs cilvēks privātu un profesionālu iemeslu dēļ piekrīt iesaistīties Satversmes aizsardzības biroja aktivitātēs. Filma attēlo, kā cilvēks spītē savam iekšējam konfliktam un, vispārēju terorisma baiļu iespaidā, beigu beigās izšķiras par nodevību.

2006. gadā jaunais režisors Benjamins Heizenbergs par savu kinodrāmu tika apbalvots ar Max-Ophüls-Preis.

Filma vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.

Goethe-Institut Riga sadarbībā ar kino "Splendid Palace".

Links:

http://www.schlaefer-derfilm.de/

http://www.splendidpalace.lv/Share


– Drukāt dokumentu