Atpakaļ

Jaunumi

VĒSĀ MIERĀ - PIRMIZRĀDE

3.decembrī plkst. 19:00 kino Splendid Palace notiks Didža Eglīša filmas „Vēsā mierā” pirmizrāde. Filmas galvenie varoņi ir Andris Dambis un viņa komanda, tā stāsta par to, kā latvieši būvē pirmo bezceļu elektriskās piedziņas automašīnu, lai dotos uz Dakaras rallijreidu un uzvarētu savā automobīļu klasē.

Filmas galvenie varoņi ir Andris Dambis ar dēliem Kasparu un Kristapu. Viņi, bez iepriekšējas pieredzes elektrisko auto būvēšanā, ir nolēmuši piedalīties 2012.gada Dakaras rallijreida alternatīvās piedziņas auto klasē ar pašu radīto OSCar eO. Šis auto ir ievērojams ar to, ka ir pirmais bezceļu elektriskās piedziņas auto, kā arī pirmais Latvijā būvētais elektriskais auto.

Tieši patriotisks lepnums un interese par tautiešu sasniegumiem pamudināja filmas režisoru Didzi Eglīti iemūžināt eO radīšanas procesu paliekošā materiālā. Izdzirdot par eO ideju, Didzim radās acumirklīga ideja attēlot šādu pasaules līmeņa sasniegumu un „zaļo tehnoloģiju” uzvaras gājienu: "Mans mērķis ir atkarināt skatītāju žokļus no brīnumiem un likt viņiem sist ar dūri pa savām krūtīm aiz lepnuma. Ideja par filmu radās tiklīdz uzzināju, ka Ogrē tiks būvēts pirmais elektriskais auto, kas būs pirmais vairākās kategorijās: Pirmais pasaulē bezceļa auto, pirmais elektriskais auto, kas piedalīsies Dakaras rallijreidā, pirmais elektriskais auto, kas uzbūvēts Latvijā. Ja pirmajā brīdī mani pārņēma patriotiskas jūtas un lepnums, tad jau nākamajā man radās jautājums "Kā?". Jau tajā pašā dienā sākās darbs pie filmas, ar ko iecerēts atbildēt uz lielo jautājumu "Kā?"

Filmēšana sākusies jau 2011.gadā, kad OSCar eO vēl bija tikai idejas stadijā un filmas komandai no filmu studijas Fly For Film ir veiksmīgi izdevies iemūžināt leģendāra sasnieguma tapšanu, sekojot līdzi visiem notikumiem.

Vairāk: VĒSĀ MIERĀShare


– Drukāt dokumentu