Atpakaļ

Jaunumi

ZINĀMAS 27.EIROPAS KINOAKADĒMIJAS BALVAI IZVIRZĪTĀS FILMAS

16.septembrī, preses konferences laikā, piedaloties Eiropas Kinoakadēmijas balvas (EFA) valdes priekšsēdētājai, poļu kinorežisorei Agneškai Holandai (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktorei Marionai Doringai (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei, tika paziņotas filmas, kas šogad var pretendēt 27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Biedri no tām 20 valstīm, kurās ir visvairāk EFA biedru, ir nobalsojuši par vienu nacionālo filmu, kura tiek iekļauta sarakstā. Sarakstu ar citām filmām papildināja Atlases komiteja, kuras sastāvā ir EFA valdes locekļi un īpaši aicināti eksperti - Marks Adams (Mark Adams, Lielbritānija), Marita Kapla (Marit Kapla, Zviedrija), Stefans Kitanovs (Stefan Kitanov, Bulgārija), Pazs Lazaro (Paz Pazaro, Spānija), Kristofs Leparks (Cristophe Leparc, Francija) un Elma Tatagariča (Elma Tatagaric, Bosnija un Hercegovina).

Tuvāko nedēļu laikā vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedri balsos par filmām kategorijās: Labākā Eiropas filma; Labākais Eiropas režisors; Labākā aktrise; Labākais aktieris un Labākais scenārijs. Nominācijas tiks paziņotas 8.novembrī Seviļas Eiropas Filmu Festivālā Spānijā. Septiņu cilvēku žūrija izlems par uzvarētājiem septiņās kategorijās: Labākais Eiropas operators, Montāžas režisors, Filmas mākslinieks, Kostīmu dizaineris, Komponists un Skaņu režisors.

27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītās filmas:

Atsvešināšanās (ALIENATION)  ОТЧУЖДЕНИЕ (OTCHUJDENIE) Atsvešināšanās (ALIENATION) 
 ОТЧУЖДЕНИЕ (OTCHUJDENIE)
 Bulgārija
 Režisors: Milko Lazarov
 Scenārija autori: Milko Lazarov, Kitodar Todorov un Georgi Tenev 
 Producents: Veselka Kiryakova




AMOUR FOU  AMOUR FOU 

 Austrija/Luksemburga/Vācija             
 Režisors un scenārija autors: Jessica Hausner
 Producenti: Martin Gschlacht, Antonin Svoboda, Bruno Wagner, Bady Minck, Alexander Dumreicher-Ivanceanu un Philippe Bober





Brīnišķīgā jaunība (BEAUTIFUL YOUTH) HERMOSA JUVENTUD  Brīnišķīgā jaunība (BEAUTIFUL YOUTH)

 HERMOSA JUVENTUD 
 Spānija/Francija    
 Režisors: Jaime Rosales 
 Scenārija autori: Jaime Rosales un Enric Rufas
 Producenti: Jaime Rosales, José María Morales, Jérôme Dopffer un Barbara  Diez




Putnu cilvēki (BIRD PEOPLE)  Putnu cilvēki (BIRD PEOPLE) 

 Francija
 Režisors: Pascale Ferran 
 Scenārija autori: Pascale Ferran un Guillaume Bréaud 
 Producents: Denis Freyd





Aklā (BLIND)  Aklā (BLIND) 

 Norvēģija               
 Režisors un scenāriju autors: Eskil Vogt 
 Producents: Hans-Jørgen Osnes & Sigve Endresen






Aklie randiņi (BLIND DATES)  SHEMTKHVEVITI PAEMNEBI  Aklie randiņi (BLIND DATES) 

 SHEMTKHVEVITI PAEMNEBI 
 Gruzija
 Režisors: Levan Koguashvili               
 Scenārija autors: Boris Frumin un Levan Koguashvili 
 Producents: Suliko Tsulukidze




Golgāta (CALVARY)  Golgāta (CALVARY) 

 Īrija/Lielbritānija
 Scenārija autors un režisors: John Michael McDonagh 
 Producents: Chris Clark un Flora Fernandez Marengo






Kanibāls (CANNIBAL) CANÍBAL Kanibāls (CANNIBAL)

 CANÍBAL
 Spānija/Rumānija/Krievija/Francija 
 Režisors: Manuel Martín Cuenca 
 Scenārija autori: Alejandro Hernández un Manuel Martín Cuenca 
 Producenti: Manuel Martín Cuenca, Fernando Bovaira un Simón De Santiago




Šķiras ienaidnieks (CLASS ENEMY) RAZREDNI SOVRAŽNIK Šķiras ienaidnieks (CLASS ENEMY)

 RAZREDNI SOVRAŽNIK
 Slovēnija
 Režisors: Rok Biček 
 Scenārija autori: Nejc Gazvoda, Rok Biček un Janez Lapajne 
 Producenti: Aiken Veronika Prosenc un Janez Lapajne




Betona nakts (CONCRETE NIGHT)  BETONIYÖ Betona nakts (CONCRETE NIGHT) 

 BETONIYÖ
 Somija/Zviedrija/Dānija 
 Režisors: Pirjo Honkasalo 
 Scenārija autori: Pirkko Saisio un Pirjo Honkasalo 
 Producents: Mark Lwoff un Misha Jaari




Sapņu zeme (DREAMLAND)  TRAUMLAND  Sapņu zeme (DREAMLAND) 

 TRAUMLAND 
 Šveice/Vācija 
 Režisors un scenārija autors: Petra Volpe 
 Producents: Lukas Hobi un Reto Schaerli





Godīgā sēle (FAIR PLAY)  Godīgā sēle (FAIR PLAY) 

 Čehija/Slovākija/Vācija 
 Režisors un scenārija autors: Andrea Sedlackova 
 Producents: Pavel Strnad, Thommy Kral un Silvia Panakova






FORCE MAJEURE TURIST  FORCE MAJEURETURIST 

 Zviedrija/Dānija/Francija/Norvēģija
 Režisors un scenārija autors: Ruben Östlund 
 Producents: Erik Hemmendorff, Marie Kjellson un Philippe Bober






Frenks (FRANK)  Frenks (FRANK) 

 Lielbritānija/Īrija
 Režisors: Lenny Abrahamson
 Scenārija autori: Jon Ronson un Peter Straughan 
 Producenti: Ed Guiney, David Barron un Stevie Lee





Meiteņu gadi (GIRLHOOD)  BANDE DE FILLES  Meiteņu gadi (GIRLHOOD) 

 BANDE DE FILLES 
 Francija 
 Režisors un scenārija autors: Céline Sciamma 
 Producents: Bénédicte Couvreur





Ardievas valodai (GOODBYE TO LANGUAGE)  ADIEU AU LANGAGE  Ardievas valodai (GOODBYE TO LANGUAGE) 

 ADIEU AU LANGAGE 
 Francija
 Režisors un scenārija autors: Jean-Luc Godard
 Producents: Brahim Chioua





Citas mājas (HOME FROM HOME - CHRONICLE OF A VISION)  DIE ANDERE HEIMAT – CHRONIK EINER SEHNSUCHT  Citas mājas (HOME FROM HOME - CHRONICLE OF A VISION) 

 DIE ANDERE HEIMAT – CHRONIK EINER SEHNSUCHT 
 Vācija/Francija
 Režsiors: Edgar Reitz 
 Scenārija autori: Edgar Reitz un Gert  Heidenreich 
 Producents: Christian Reitz




Cilvēkkapitāls (HUMAN CAPITAL)  IL CAPITALE UMANO Cilvēkkapitāls (HUMAN CAPITAL) 

 IL CAPITALE UMANO
 Itālija
 Režisors: Paolo Virzì 
 Scenārija autori: Francesco  Piccolo, Francesco  Bruni un Paolo  Virzì 
 Producenti: Fabrizio Donvito, Marco Cohen, Benedetto Habib, Philippe Gompel  un Birgit Kemner



Ida (IDA) Ida (IDA)

 Polija/Dānija 
 Režisors: Pawel Pawlikowski 
 Scenārija autors: Paweł Pawlikowski un Rebecca Lenkiewicz 
 Producenti: Eric Abraham, Piotr Dzięcioł, Ewa Puszczyńska un  Christian  Husum




Pazušana rindas kārtībā (IN ORDER OF DISAPPEARANCE)  KRAFTIDIOTEN  Pazušana rindas kārtībā (IN ORDER OF DISAPPEARANCE) 

 KRAFTIDIOTEN 
 Norvēģija 
 Režisors: Hans Petter Moland 
 Scenārija autors: Kim Fupz Aakeson 
 Producenti: Finn Gjerdrum un Stein B. Kvae




Pazušana rindas kārtībā (IN ORDER OF DISAPPEARANCE)  KRAFTIDIOTEN  Kertu. Mīlestība ir akla (KERTU. LOVE IS BLIND) 

 KERTU 
 Igaunija 
 Režisors un scenārija autors: Ilmar Raag
 Producents: Riina Sildos





Leviatans (LEVIATHAN) LEVIAFAN  Leviatans (LEVIATHAN)

 LEVIAFAN 
 Krievija 
 Režisors: Andrey Zvyagintsev
 Scenārija autors: Oleg Negin un Andrey Zvyagintsev 
 Producents: Alexander Rodnyansky un Sergey Melkumov




Dzīve akvārijā (LIFE IN A FISHBOWL)  VONARSTRÆTI  Dzīve akvārijā (LIFE IN A FISHBOWL) 

 VONARSTRÆTI 
 Islande/Zviedrija/Somija/Čehija 
 Režisors: Baldvin Zophoníasson 
 Scenārija autori: Baldvin Zophoníasson, Birgir Steinarsson 
 Producenti: Julius Kemp, Ingvar Thordarson, Per Janérus, Markus Selin, Jukka  Helle, Karla Stojakova



Ar aizvērtām acīm dzīvot ir viegli (LIVING IS EASY WITH EYES CLOSED)  VIVIR ES FÁCIL CON LOS OJOS CERRADOS  Ar aizvērtām acīm dzīvot ir viegli (LIVING IS EASY WITH EYES CLOSED) 

 VIVIR ES FÁCIL CON LOS OJOS CERRADOS 
 Spānija 
 Režisors un scenārija autors:David Trueba 
 Producents: Cristina Huete





Loke (LOCKE)  Loke (LOCKE) 

 Lielbritānija
 Režisors un scenārija autors: Steven Knight 
 Producents: Guy Heeley un Paul Webster






s Makondo (MACONDO) 

 Austrija
 Režisors un scenārija autors: Sudabeh Mortezai 
 Producents: Oliver Neumann un Sabine Moser






s Miss vardarbība (MISS VIOLENCE) 

 Grieķija 
 Režisors: Alexandros  Avranas 
 Scenārija autori: Alexandros Avranas un Kostas Peroulis 
 Producenti: Christos V. Konstantakopoulos, Vasilis Chrysanthopoulos un  Alexandros Avranas




a Misters Tērners (MR. TURNER) 

 Lielbritānija/Francija/Vācija
 Režisors un scenārija autors: Mike Leigh 
 Producents: Georgina  Lowe






a Nimfomānija. I un II daļa (NYMPHOMANIAC DIRECTOR'S CUT - VOLUME I  & 2)

 Dānija/Vācija/Francija/Beļģija
 Režisors un scenārija autors: Lars von Trier 
 Producents: Louise Vesth





a Par cilvēkiem un zirgiem (OF HORSES AND MEN) 

 HROSS Í OSS
 Islande/Norvēģija/Vācija
 Režisors un scenārija autors: Benedikt Erlingson 
 Producents: Fridrik Thor Fridriksson





a Papuša (PAPUSZA)

 Polija 
 Režisori un scenārija autori: Joanna Kos-Krauze un Krzysztof Krauze 
 Producents: Lambros Ziotas






a No kolonijas uz cietumu (STARRED UP) 
 Lielbritānija
 Režisors: David  Mackenzie 
 Scenārija autors: Jonathan  Asser 
 Producents: Gillian Berrie





s Klusā daba (STILL LIFE) 
 Lielbritānija/Itālija 
 Režisors un scenārija autors: Uberto  Pasolini 
 Producenti: Uberto Pasolini, Felix Vossen un Christopher Simon






s Stratosa (STRATOS) 

 TO MIKRO PSARI 
 Grieķija/Vācija/Kipra 
 Režisors: Yannis Economides
 Scenārija autori: Yannis Economides, Thanos Xiros, Vangelis Mourikis,  Christos V. Konstantakopoulos un Harry Lagoussis
 Producents: Christos V. Konstantakopoulos



a Šī jaukā meiča (THAT LOVELY GIRL)

 HARCHEK ME HEADRO 
 Izraēla
 Režisors un scenārija autors: Keren Yedaya
 Producents: Marek Rozenbaum, Michael Eckelt, Emmanuel Agneray un  Jerome Bleitrach




s Tumšā ieleja (THE DARK VALLEY) 

 DAS FINSTERE TAL
 Austrija/Vācija
 Režisors: Andreas Prochaska 
 Scenārija autors: Martin Ambrosch 
 Producents: Helmut Grasser un Stefan Arndt




s Bērnudārza audzinātāja (THE KINDERGARTEN TEACHER) 

 HAGANENET
 Izraēla/Francija
 Režisors un scenārija autors: Nadav Lapid 
 Producents: Osnat Keren-Handelsman, Talia Kleinhendler un Carole Scotta





a Jērs (THE LAMB)

 KUZU 
 Turcija/Vācija
 Scenārija autors, režisors un producents: Kutlug Ataman






e Cilts (THE TRIBE)

 PLEMYA 
 Ukraina  
 Režisors un scenārija autors: Myroslav Slaboshpytskiy 
 Producents: Valentyn Vasyanovych un Iya Myslytska





s Brīnumi (THE WONDERS) 

 LE MERAVIGLIE 
 Itālija/Vācija/Šveice 
 Režisors un scenārija autors: Alice Rohrwacher 
 Producents: Carlo Cresto-Dina, Karl Baumgartner, Tiziana  Soudani un Michael  Weber




e Divas dienas, viena nakts (TWO DAYS, ONE NIGHT) 

 DEUX JOURS, UNE NUIT 
 Beļģija 
 Režisors, scenārija autors un producents: Jean-Pierre un Luc Dardenne






s Manā ādā (UNDER THE SKIN)

 Lielbritānija
 Režisors: Jonathan Glazer 
 Scenārija autors: Walter Campbell un Jonathan Glazer
 Producents: Nick Wechsler un James Wilson





s Violeta (VIOLETTE) 

 Francija/Belģija
 Režisors: Martin Provost
 Scenārija autori: Martin Provost, Marc Abdelnour un René  de Ceccatty 
 Producenti: Miléna Poylo un Gilles Sacuto





a Valensa (WALESA)

 Polija
 Režisors: Andrzej Wajda 
 Scenārija autori: Janusz Głowacki 
 Producents: Michał Kwieciński





s Mēs esam labākie (WE ARE THE BEST!) 

 VI ÄR BÄST! 
 Zviedrija/Dānija 
 Režisors un scenārija autors: Lukas Moodysson 
 Producents: Lars Jönsson





s Kad vakars nolaižas pār Bukaresti vai Metabolismu (WHEN EVENING  FALLS ON BUCHAREST OR METABOLISM) 

 CÂND SE LASA SEARA PESTE BUCURESTI SAU METABOLISM 
 Rumānija/Francija
 Režisors un scenārija autors: Corneliu  Porumboiu 
 Producents: Marcela Ursu




a Baltais Dievs (WHITE GOD) 

 FEHÉR ISTEN 
 Ungārija/Vācija/Zviedrija
 Režisors: Kornél Mundruczó 
 Scenārija autori: Kata Wéber, Kornél Mundruczó un Viktória  Petrányi 
 Producents: Viktória Petrányi




s Ziemas sapnis (WINTER SLEEP) 

 KIŞ UYKUSU 
 Turcija/Francija/Vācija 
 Režisors: Nuri Bilge Ceylan 
 Scenārija autori: Ebru Ceylan un Nuri Bilge Ceylan 
 Producents: Zeynep Özbatur Atakan 




e WOLF

 Nīderlande 
 Režisors un scenārija autors: Jim Taihuttu 
 Producents: Julius Ponten






s Ievainots (WOUNDED) 

 LA HERIDA 
 Spānija 
 Režisors: Fernando Franco 
 Scenārija autori: Fernando Franco un Enric Rufas 
 Producents: Koldo Zuazua




Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām www.europeanfilmawards.eu

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, 13.decembrī, Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Rīgas SKF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos. Savukārt, kinoteātris „Splendid Palace” uz labākajām Eiropas filmām un kino notikumiem skatītājus aicinās jau visu rudens sezonu.

Rīga 2014 programmas galvenais partneris ir Lattelecom, kas Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasākumos nodrošinās tehnoloģisko atbalstu. Eiropas Kinoakadēmijas balvas norises vietās būs pieejams Lattelecom bezmaksas WiFi, savukārt pasākumu fotogrāfu ērtībām tiks piedāvāts ērts un drošs datu uzglabāšanas un apmaiņas pakalpojums internetā eDati.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. 



Share


– Drukāt dokumentu