lv en
BAFTA X OSCARS / Prestižu kino balvu filmu izlase

29.03.21

No 26.marta līdz 30.aprīlim piedāvājam prestižām kino balvām nominēto filmu izlasi tiešsaistes seansos. 

11. aprīlī laureātus paziņos Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija un  74. reizi pasniegs savas zeltītās maskas -  Bafta balvas. Tiks izvērtēti ne tikai Lielbritānijas kino industrijas sasniegumi, bet balvas tiks pasniegtas arī ārzemju filmu kategorijā (Film Not in the English Language).

 

Jau publikas iemīļotā dāņu režisora Tomasa Vinterberga filmai “Vēl pa mēriņam” (Another Round) ir traģikomēdija par četriem draugiem, kuri eksperimentē ar alkohola daudzumu asinīs un tam atbilstošu laimes izjūtu. Filma saņēmusi pasaulē jau 32 apbalvojumus un tai  šogad prognozē arī Amerikas kinoakadēmijas Oskaru kā labākajai ārzemju filmai.

 

Bafta Balvai nominēta arī Andreja Končalovska filma “Dārgie biedri!” (Dorogie tovarishchi!), kuru Rīgā līdz šim bijis iespējams redzēt tikai dažos seansos festivāla “Baltijas Pērle” ietvaros 2020. gada oktobrī.

Filma ir spēcīgs, emocionāls stāsts, sižets balstīts patiesos notikumos 1962. gadā, Krievijas pilsētā Novočerkaskā. Galvenā varone Ludmila (Jūlija Visocka) ir pārliecināta partijas funkcionāre, kura tic saviem biedriem un viņu idejām. Pilsētā sākas rūpnīcas strādnieku streiks, kas tiek apspiests, bet notikumu gaita turēta slepenībā. Politisko nekārtību virpulī pazūd Jūlijas meita. Ludmila savu pusaudzi meklē ar vien izmisīgāk un saprot, kādā pretrunu ellē tiek ierauta.

Ietekmīgais britu laikraksts "The Guardian" rakstīja: " Gluži kā dzīvē, šajā filmā ir viss: humors un šausmas viens otru neizslēdz”. Režisors Andrejs Končalovskis demonstrē lielisku darbu ar aktieru ansambli, kurā darbojas gan profesionāli, gan neprofesionāli aktieri, atrodot balansu starp laikmeta absurda idejām un vienkāršu cilvēcisku stāstu par māti un meitu. Ārzemju medijos kritiķi filmu novērtējuši ar četrām vai piecām zvaigznēm, un žurnāls The New Yorker nosaucis filmu par šedevru.

Bafta balvas nominācijās kategorijā ´Labākā režija´ iekļauta austrālietes Šenonas Mērfijas drāma “Piena zobi” (Babyteeth), kas ir režisores debija lielajā kino. Jaunības drāma, kuras galvenā  varone ir sešpadsmitgadniece, iemīlējusies no pirmā acu skata puisī, kurš vēlas aizņemties mazliet naudas. Filmā ir iemīlēšanās sajūta, ko pastiprina fakts, ka meitenei ir fatāla slimība. Viņas vecāki ir mazliet apjukuši un mazliet saprotoši. Mīlestība līdz… nāve mūs šķirs. Tas ir interpretācijas jautājums, kur liela nozīme kino skatītāju atvērtībai.

25. aprīlī (naktī uz 26. aprīli pēc Latvijas laika) notiks 93. Amerikas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, bet jau tagad “Splendid Palace” tiešsaistē ir iespēja redzēt filmas, kas cīnās par zeltu.

Biļetes cena 5.00 EUR. IEGĀDĀJIES ŠEIT: 

 

Britu un amerikāņu kino balvām nominētās filmas:

Treileris: youtu.be/UMSis4Fi8mI

Treileris:  youtu.be/fgHIH6PHYvs

Treileris: youtube.com/watch?v=bj8Jmz_srDg

Citas aktualitātes
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšanas seanss
06.04.21

Festivāla “2ANNAS” atklāšanas seanss norisināsies 9. aprīlī plkst. 20:00 iešsaistē no Kinoteātra Spledid Palace mazās zāles.

 

Vairāk
Aicinām skolēnus uz jauno, digitālo kinolektoriju ciklu programmā “Latvijas skolas soma”
16.03.21

Speciāli šim projektam kinoteātris “Splendid Palace” ir izveidojis jaunu formātu skatītāju iecienītajiem kino lektorijiem, kas notiek tiešsaistē.

Vairāk
Benksijs un Brekte izaicina ar filmu un lekciju par provokatīvu ielu mākslu
15.03.21

Pasaulē pazīstamākais ielu mākslinieks, kura identitāte ilgu laiku nebija zināma. Kas īsti ir Benksijs? Viņa darbi maksā miljonus. Viņa māksla konfliktē ar likumu. 

Vairāk
Starptautiskā dokumentālā kino festivāla Artdocfest/Rīga paziņojums par festivāla norisi
08.02.21

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Rīga ir sagaidījis pavasari un izziņo savus 2021. gada norises datumus: 28. aprīlis - 3. maijs.

Vairāk
Operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta
05.02.21

Ņemot vērā valstī esošo epidemioloģisko situāciju, operas "Aīda" tiešraide no Bastīlijas operas tiek atcelta.

 

 

Vairāk
Plānotie seansi un ekskursijas kinoteātrī tiek pārcelti uz vēlāku laiku
04.01.21

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludinātās ārkārtējās situācijas stāvokļa pagarināšanu līdz 2021. gada 6. aprīlim kinoteātris "Splendid Palace" visus decembrī plānotos kino repertuāra seansus pārceļ uz vēlāku laiku. Kā arī tiek atcelti plānotie Privātie seansi un Ekskursijas kinoteātrī.

Vairāk