lv en
Fellīni simtgades kulminācija kinoteātrī “Splendid Palace” – filma“8 ½”

05.11.20

Federiko Fellīni (Federico Fellini) simtgades kulminācijas seanss kinoteātrī “Splendid Palace” notiks 2020. gada 17. decembrī – uz lielā ekrāna tiks demonstrēta kino vēstures leģenda, filma “8 ½”.

Filmas stāsts ir vienkāršs, bet daudzslāņains. Gvido (Marčello Mastrojāni) ir slavens itāļu kino režisors, kurš mēģina atkopties no savas iepriekšējās filmas panākumiem un meklē iedvesmu jaunam kino darbam. Viņam ir sarežģījušās attiecības ar sievu (Anuka Emē), bet iztēlē arvien biežāk viņu apciemo sievietes ideāls (Klaudija Kardināle). Producenti uzstājīgi pieprasa skaidrību par režisora nākošo filmu, bet darbs nevedas un draud ar meistara radošo krīzi. Gvido izdomā dažādas versijas kā paslēpties no realitātes. Viņš ļaujas sentimentālām atmiņām par laimīgu dzīvi bērnības mājā un dodas uz kūrortu, kur bauda smaržīgas vannas un viņu apkalpo viskaistākās viņa dzīves sievietes. Sapņos un fantāzijās viņš joprojām spēj būt brīvs un lidot.

 

Filma “8 ½” tiek uzskatīta par autobiogrāfiskāko Federiko Fellīni filmu. Tā ir liriska, ironiska, komiska un ļoti apliecinoša filma par to, kā ir būt māksliniekam. Šaubas un mīlas ciešanas no vienas puses un māksla kā baudas augstākā izpausme – no otras puses. Šo netveramo, gandrīz ēterisko mākslas radīšanas procesu, kam iet cauri režisors, ir izdevies pārvērst vizuālos tēlos.

 

Filmā sapulcināts spilgts aktieru personību ansamblis – ekrāna ikonas, katra ar savu harizmu. Pat tad, kad filma kļūst sirreālistiska, aktieri spēlē ļoti reālistiski un ticami. Efekts reizēm ir mulsinošs – bet vienmēr skaists!

 

Šai filmai radītā komponista Nino Rotas (Nino Rota) mūzika ir juteklisks un smeldzīgs Fellīni dvēseles atspulgs.

 

“8 ½” ir 60. gadu modernisma tendenču spilgts paraugs. Filma ieguva Kannu kinofestivāla galveno balvu – Zelta palmas zaru, divas “Oskars” balvas – kā labākā ārzemju filma un par labāko kostīmu mākslinieka darbu kino. Tā nemainīgi atrodas visu laiku labāko filmu sarakstos. “8 ½” par savu kinomākslas favorīti nosaukuši režisori  Deivids Linčs (David Lynch) un Martins Skorsēze (Martin Scorsese).

 

Tas ir absolūts Fellīni. Tāpēc to nevar izstāstīt, bet to ir iespējams redzēt un baudīt.

 

Federiko Fellīni leģendārā filma “8 ½” restaurētā versijā “Splendid Palace” tiks rādīta tikai vienā seansā 17. decembrī 19:00 ar latviešu un krievu subtitriem.

Biļetes jau iepriekšpārdošanā.

Citas aktualitātes
VALSTS SVĒTKOS SIRDĪS BŪSIM KOPĀ UN VIENOTI LATVIJAI!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk
“Splendid Palace” skatītākās “Lielais Kristaps” filmas balvu saņem “Dvēseļu putenis”
15.11.20

Neierastos apstākļos 2020. gada 15. novembrī tika paziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laureāti, tajā skaitā kinoteātra “Splendid Palace” apmeklētākā latviešu filma. Šogad īpašo balvu saņēma filma “Dvēseļu putenis”.

Vairāk
Šodien sākas “Lielais Kristaps”
12.11.20

Šodien 2020. gada 12. novembrī ar filmas “Koku opera” pirmizrādi sākas nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Vairāk
Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada martu
09.11.20

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, festivāla organizētāji paziņo par neiespējamību rīkot festivālu Artdocfest/Rīga tam paredzētajā formātā un laikā – festivāla un industrijas pasākuma norise bija paredzēta no 2020.gada 26. novembra līdz 1. decembrim.

Vairāk
Par seansu pārcelšanas plānu un naudas atgriešanas iespējām
09.11.20

Visā Latvijā no 9. novembra līdz 6. decembrim tiek izsludināta ārkārtējā situācija. Šajā laikā kinoteātrī tiek atcelti visu seansi. Līdz ar to informējam par seansu pārcelšanas plānu un naudas atgriešanas iespējām. 

Vairāk
“Lielais Kristaps” šogad pārdzīvos tiešsaistē un televīzijā
08.11.20

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” no 12. līdz 15. novembrim norisināsies tiešsaistē un televīzijā.

Vairāk