Kino

Atpakaļ

24. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS atklāšanas ceremonija!

Mazā zāle

Šogad festivāls tiks atklāts ar veltījumu KOSMOSAM un ekoloģijai. Ceremonijas laikā būs iespējams iepazīties un satikt festivāla žūriju, kā arī pastāstīsim par turpmākās nedēļas notikumiem festivālā. Atklāšanas īpašais notikums būs Astras Zoldneres fokusa programma PLANĒTAS A, Z, ∑ un ∞ Fokusā – režisore Momoko Seto. Japāņu režisores īsfilmu izlase, kura ievedīs skatītājus hipnotizējošu vīziju mutulī. 

Francijā dzīvojošā Japāņu māksliniece Momoko Seto video mākslas darbi cieši saistīti ar viņas ekoloģisko aktīvismu. Sērijā Planētas A, Z, ∑ un ∞ režisore piedāvā hipnotizējoši apokaliptiskas vīzijas.  Dažādos burtos un simbolos nosauktās planētas izspēlē katastrofiskus scenārijus. No ledus kušanai, nukleārām eksplozijām, pūšanas un jūru izžūšanai līdz pilnīgai dzīvības izmiršanai. Smalki lietojot jaunākās tehnoloģijas, Seto izmanto ikdienas materiālus simbolisku ainavu uzburšanai uz citām planētām. 

Šie mākslas darbi ir īpaši svarīgi tagad, kad aizvien vairāk cilvēki pārliecinās, ka klimata izmaiņas nav pāris cilvēku izdomājumi, bet politiķi joprojām nedara pietiekami daudz, lai kaut ko reāli mainītu. Ugunsgrēki Amazonē, Sibīrijā un Austrālijā, ledāju kušana Antarktīdā un Arktikā piešķir Seto darbiem jaunu nozīmi. Vai Planēta Zemei ir iespēja mācīties no Planētu A, Z, ∑ un ∞ likteņiem? Jo, kā daudzi klimata aktīvisti uzsver, ja kaut kas notiks ar mūsu mājām -  “Mums nav Planētas B”. 

Programmas kuratore Astra Zoldnere.

Fokuss programma "PLANĒTAS A, Z, ∑" un ∞ Fokusā – režisore Momoko Seto.

PLANĒTA A (PLANET A), Momoko Seto, Francija, 2008, animācija, 7,4 min

PLANĒTA Z (PLANET Z), Momoko Seto, Francija, animācija, 2011, 9,3 min

PLANĒTA SIGMA (PLANET Ʃ), Momoko Seto, Francija, animācija, 2014, 11,4 min


– Drukāt dokumentu