lv en

Drive my Car ONLINE

drāma

Audio.

japaņu

Subtitri.

latviešu un krievu valodā

Movie image Movie image
Drive my Car ONLINE
Movie Poster

Gads: 2021

Valsts: Japāna

Režisors: Ryûsuke Hamaguchi

Aktieri: Hidetoshi Nishijima, Masaki Okada, Tôko Miura, Reika Kirishima, Yoo-rim Park

Garums: 169 min

Žanrs: drāma

Izplatītājs: A-One films Latvia SIA

Nosaukums orģinālvalodā: Drive my car

Valoda: japaņu

Subtitri: latviešu un krievu valodā

Pērc kodu un aktivizē filmu

Filma tiek izrādīta tiešsaistē, filmu varēs skatīties sev ērtā laikā pēc izvēles

Kods derīgs 48 h no tā aktivizēšanas brīža

Pirkt kodu
Par filmu
Visa sākumā bija banāla laulības neuzticība... Jūsuke ir teātra aktieris un režisors, kurš ikdienā pārvietojas ar koši sarkanu “Saab” auto. Iestudējot Čehova “Tēvocis Vaņa”, viņš lugā meklē paralēles ar savu dzīvi un risina atbildi uz jautājumu: kāpēc sieva viņu nodeva?

Literāts Haruki Murakami, rakstot īso stāstu, aizņēmās nosaukumu no “The Beatles” dziesmas “Drive My Car” – to saglabājis arī augsti novērtētais japāņu autorkino režisors Rjusuke Hamaguči, adaptējot Murakami stāstu ekrānam. "Drive My Car” frāze nozīmē "nodarbosimies ar seksu".

Šovasar Kannu kinofestivālā filma "Drive My Car" ieguva labākā scenārija balvu un filmas režisors Hamaguči tika novērtēts ar FIRPESCI balvu. Filma organiski savij teātra elementus un Pola Makartnija dziesmas lirikas eifēmismus, Murakami stāsta trajektorijas un mūsdienu Japānas dzīvesveidu.

Oskara nominācijas 2022 - 4 kategorijās

“Labākā filma”

“Labākais adaptētais scenārijs”

“Labākais režisors”

“Labākā ārzemju filma”

 

 

DAIRA ĀBOLIŅA, kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja

Filmas  spēks balstās uz trīs atšķirīgiem, bet meistarīgi savienotiem iedvesmas punktiem: Haruki Murakami  erotiskais stāsts ar anglisku nosaukumu “Drive My Car”, savukārt, atsaucas uz “The Beatles” dziesmas tekstā ieslēptajām nozīmēm un vēl šajā it kā ikdienišķajā ģimenes attiecību drāmā iejaucas Čehova lugu tēli, jo galvenais varonis ir aktieris un režisors. Galu galā tas ir ļoti jauks kino ceļojums  mūsdienu japāņu radošo profesiju ļaužu dzīves veida izpratnē. Tas ir par mazliet egoistisku mīlestību  gan pret sievieti, gan pret automašīnu. Tas ir gandrīz road movie quest stilā, jo varonis meklē izeju  un satikšanos pats sevī. Tajā ir viss labākais, ko jūs varat gribēt sagaidīt no Murakami stāsta adaptācijas japāņu režisora izpildījumā, ar mazu feministisku piesitienu, jo pie stūres ir šoferīte.

Kannu kinofestivāla balva par labāko scenāriju.

 

Biļetes cena: 5.00 EUR

Filmu var atskaņot tikai Latvijas teritorijā!