lv en

Lieta TIEŠSAISTĒ

drāma

Audio.

krievu

Subtitri.

latviešu valodā

Movie image Movie image
Lieta TIEŠSAISTĒ
Movie Poster

Gads: 2021

Valsts: Krievija

Režisors: Aleksey German

Garums: 106 min

Žanrs: drāma

Izplatītājs: Estinfilm filiāle Latvijā

Nosaukums orģinālvalodā: ДЕЛО

Valoda: krievu

Subtitri: latviešu valodā

Pērc kodu un aktivizē filmu

Filma tiek izrādīta tiešsaistē, filmu varēs skatīties sev ērtā laikā pēc izvēles

Kods derīgs 48 h no tā aktivizēšanas brīža

Pirkt kodu
Par filmu
Krievija, 2021, 106 min
Režisors: Aleksejs Germans
Lomās: Merabs Ninidze, Roza Hairullina, Anna Mihalkova, Aleksandra Bortiča, Svetlana Hodčenkova, Anastasija Meļņikova un citi.

Oriģinālvaloda: krievu
Subtitru valoda: latviešu

Filma iekļauta 2021. gada Kannu kinofestivāla programmā “Īpašais skatījums”

Parunāsim par valsts ierēdņu neaptveramo mīlu un cieņu pret mums, saviem likumpaklausīgajiem pilsoņiem. Pie kā var, piemēram, novest vieglprātīga asprātību mētāšana sociālajos tīklos, izsmejot pilsētas mēra rīcību? Vai vēl jo vairāk – varas pārstāvju apsūdzēšana korupcijā? Jebkuram saprātīgam cilvēkam ir skaidrs, ka tas vērtējams kā neveiksmīgs un ļoti riskants gājiens.

Mūsu varonis tāds nav! Rafinētā intelektuāļa uzskatus veidojusi krievu literatūra un filozofija. Naivi tic, ka viņa ideāli un priekšstati par krietnumu un godu radīs atbalsi cilvēkos, kuri apgalvo, ka viņš apzadzis pašu Puškinu… – viņuprāt, “Nozieguma un soda” autoru.

“Cilvēks ir notiesāts būt brīvs. Reiz iemestajam šajā pasaulē ir jāatbild par savu rīcību,” teica Sartrs. Kopš tā laika nekas nav mainījies.

Nu provinces filologs, Sudraba laikmeta speciālists savā jūsmīgajā cīņā par taisnīgu lietu, nenovērtēdams bīstamību un neaprēķinādams iespējamās sekas, būs spiests sēdēt mājas arestā, reflektējot par pagātni un spriežot – samierināties vai cīnīties par savu atbrīvošanu.
Ļaudis ir kā spēļu kauliņi: mēs metam sevi dzīvē uz priekšu, un ar to, kas nu trāpījies, šī spēle jāturpina.

Šeit būs viss: smiekli, asaras, drāma, asas emocijas, šaubas, cīņa un negaidīts fināls. Vientuļajam dīvainim, kas savā aizkustinošajā neapdomībā atvēzējies pret neuzvaramo Goliātu, būs iespēja pārliecināties, cik viņš patiesībā neuzvarams.

Biļetes cena 5 EUR.

Filmu var atskaņot tikai Latvijas teritorijā!