lv en

Lux Æterna ONLINE

drāma

Audio.

franču

Subtitri.

latviešu un krievu valodā

Movie image Movie image
Lux Æterna ONLINE
Movie Poster

Gads: 2021

Valsts: Francija

Režisors: Gaspar Noé

Garums: 51 min

Žanrs: drāma

Izplatītājs: A-One films Latvia SIA

Nosaukums orģinālvalodā: Lux Æterna

Valoda: franču

Subtitri: latviešu un krievu valodā

Pērc kodu un aktivizē filmu

Filma tiek izrādīta tiešsaistē, filmu varēs skatīties sev ērtā laikā pēc izvēles

Kods derīgs 48 h no tā aktivizēšanas brīža

Pirkt kodu
Par filmu
Eseja par aktiermetodēm, kino mākslu un uzskatu sistēmām. Spilgtākās franču aktrises – Šarlote Geinsbūra un Beatrise Dalle – atveido savus paštēlus. Filmēšanas starplaikos abas dalās ar karjeras pieredzi, izceļot kādreiz atveidotos raganu tēlus. Arī topošā filma “Dieva darbs” ir par raganām. Drīz filmēšanas laukumā uzsprakšķ konflikts par varas sadalījumu. Briest dzimtes nemiers. Kas īsti ir šī filma? Mokumentarijs jeb “viltus” dokumentālā filma? Haluciogēns aktrišu sabats? Vai vairāk kā 120 gadus sens kino pārpratums?

Franču ekstrēmisma kino un tūkstošgades ekstāzes meklējošais autors Gaspars Noē šo vidējās metrāžas darbu pieteicis kā veltījumu filmēšanā psiholoģiski un fiziski pazemotām aktrisēm. Viņš atsaucas uz Pasolīni ciešanu drāmām, Fasbindera varas mantrām, raganu portretējumiem kino vēsturē, kā arī Karlu Teodoru Dreijeru – viņš naturālistiskos paņēmienos ieguvis šausmu tuvplānus aktrišu sejās. Satīriskā darba iecere saistāma ar īsfilmu “Yves Saint Laurent” modes namam – tapis četru teikumu apjoma scenārijs, pēcāk uz piecu dienu improvizācijas testiem pieaicinātas aktrises. Kā Kannu pirmizrādē sacījis Noē: “Tagad šis 51 minūtes bērns ir gatavs brēkt… un, paldies Dievam, kino ir pulsējošā gaisma ar 24 kadriem sekundē.”

Filmas finālā, spēcīgāka mākslinieciskā efekta sasniegšanai, tiek izmantots mirgojošu gaismu stroboskops, kas var radīt diskomfortu.

Režisora Gaspara Noē filmas nosaukums apzināti netiek tulkots no latīņu valodas. Filma līdzinās iekļūšanai kino veidošanas aizkulisēs. Pie tam saglabājot sajūtu, ka kino skatītājs šajā stāstā ir vuārists, tātad novēro to slepus. Aktrises, modeles gatavojas lielbudžeta filmas uzņemšanai, kurā vispirms viņas ir viņas pašas Šarlote (Geinsbūra) un Beatrise (Dalle), bet viņām jātēlo raganas. Visi filmā iesaistītie cilvēki saglabā savus īstos vārdus un imitē sajūtu, ka neko netēlo. Filmēšanas laukumā tiek pārspriesta gan aktrišu privātā dzīve, gan pa telefonu tiek audzināti mājās atstātie bērni, bet kas īsti režisē ar vien biedējošākos notikumus filmu paviljonā? Filmas fināls var likties šokējošs.

 

Biļetes cena: 5.00 EUR

Filmu var atskaņot tikai Latvijas teritorijā!