lv en

Parīze, 13.rajons ONLINE

Filma

Audio.

franču

Subtitri.

latviešu un krievu valodā

Movie image Movie image
Parīze, 13.rajons ONLINE
Movie Poster

Gads: 2021

Valsts: Francija

Režisors: Žaks Odijārs

Garums: 105 min

Žanrs: Filma

Izplatītājs: A-One films Latvia SIA

Nosaukums orģinālvalodā: LES OLYMPIADES

Valoda: franču

Subtitri: latviešu un krievu valodā

Pērc kodu un aktivizē filmu

Filma tiek izrādīta tiešsaistē, filmu varēs skatīties sev ērtā laikā pēc izvēles

Kods derīgs 48 h no tā aktivizēšanas brīža

Pirkt kodu
Par filmu
LES OLYMPIADES

Režija: Žaks Odijārs

FR 2021 105'
Ekrāna valoda: fr

Mūsdienu Parīze. Apkaimē ar augsti paceltām jumtu korēm izslejas dzīvojamo māju ansambļi. Vienā no šīm daudzdzīvokļu ēkām dzīvo telekomunikāciju darbone Emīlija, mitinoties vecmammas dzīvoklī un baudot dīkāku, kaprīzāku dzīvi kā māte un veiksmīgā māsa. Viņa sastopas ar skolotāju Kamilu, kurš meklē dzīvesvietu. Tomēr Kamils ieskatās ne tikai Emīlijā, bet arī Norā, kura nule kā atsākusi studijas Sorbonnā, pametot nekustamo īpašumu jomu. Bet pati Nora, kuru notur par interneta čatu kurtizāni, pamazām iepazīst savu dubultnieci – platīnblondo Amberu. Viņu eksistences, iegribas un sapņi izkārtojas attiecību četrstūrī.

Trīs meitenes un viens puisis Parīzes dienvidu apkaimē pārdefinē mūslaiku attiecības. Šādi varētu izskatīties “Žils un Džims” (1962), ja Trifo to būtu uzņēmis multikulturālājā 13. rajonā. Ar šo Kannu galvenajā konkursā iekļauto pilsētas ritmu drāmu franču klasiķis, allaž žanriski mainīgais Žaks Odijārs (“Pravietis” (2009) un “Dīpans” (2015)) apliecina savu jauneklīgo enerģiju. Melnbaltos, pusaprautos, lubeniski aizkustinošos un ar tīmekļa identitātēm savienotos īsstāstos viņš atklāj pāris “kaimiņu” intīmās pasaules, izprotot mirklīgo attiecību kartogrāfus. Filmas pamatā ir amerikāņa Adriana Tomina trīs stāsti no grafisko noveļu sērijas “Nogalināt un nomirt” – tos ekrānam palīdzējusi adaptēt režisore un scenāriste Selīna Siama (“Lēdijas portrets ugunī” (2019)).

Franču režisora Žaka Odijāra filma atklāj mūsdienu Parīzes mīlas stāstus. Jauni un iemīlējušies, jauni un kaislīgi, jauni un aprēķina attiecības izvēlējušies - viņi visi ir parīzieši, bez tradicionālajām klišejām. Parīzes 13. rajonā nav glamūra; tur ir mazi dzīvoklīši, kuros bieži mainās dažādu rasu kaimiņi. Filmas veidotājiem izdodas radīt it kā dokumentāla vēstījuma sajūtu, kura laikā skatītājiem ir ļauts piedalīties ļoti personiskos jaunu cilvēku dzīves notikumos, kur viens no svarīgākajiem ir atrast savu cilvēku varbūt pat par jebkuru cenu. Filma ir gan aizkustinoša, gan arī asprātīga. Tā ļoti neuzbāzīgi pasaka daudzas būtiskas lietas par cilvēku dzīvi lielajās Eiropas pilsētās, kur nekas vairs nav kā vecajos romānos. Tie ir jaunie Parīzes mīlestības stāsti.

 

Biļetes cena: 5.00 EUR

Filmu var atskaņot tikai Latvijas teritorijā!