lv en

Tūve Jansone. Nezināmais stāsts ONLINE

Biogrāfija

Audio.

zviedru

Subtitri.

latviešu valodā

Movie image Movie image
Tūve Jansone. Nezināmais stāsts ONLINE
Movie Poster

Gads: 2020

Valsts: Somija

Režisors: Zaida Bergroth

Aktieri: Jakob Öhrman, Krista Kosonen, Eeva Putro, Joanna Haartti, Shanti Roney, Alma Pöysti, Kajsa Ernst, Robert Enckell

Garums: 103 min

Žanrs: Biogrāfija

Izplatītājs: Estinfilm filiāle Latvijā

Nosaukums orģinālvalodā: Tove

Valoda: zviedru

Subtitri: latviešu valodā

Pērc kodu un aktivizē filmu

Filma tiek izrādīta tiešsaistē, filmu varēs skatīties sev ērtā laikā pēc izvēles

Kods derīgs 48 h no tā aktivizēšanas brīža

Pirkt kodu
Par filmu
Helsinki, 1945. gads. Kara beigas rada mākslniecē Tūvē Jānsonē radošas un sociālas brīvības izjūtu. Modernā māksla, reibinošas ballītes un neslēptas attiecības ar precētu politiķi – tik brīvā dzīve neatbilst viņas tēva tēlnieka stingrajiem ideāliem. Tūves brīvības alkām jāiztur pārbaudījums, kad viņa iepazīstas ar teātra režisori Vīviku Bandleri. Mīlestība pret Vīviku ir aizrautīga un pilnīga, bet Tūve apjauš, ka mīlai, pēc kuras viņa ilgojas, ir jābūt abpusējai.

Noritot cīņai personiskajā dzīvē, radošais ceļš ved gluži negaidītā virzienā. Lai gan sapņi mākslā saistās ar glezniecību, sākotnējā blakus nodarbe – skaudri melanholiskie stāsti bumbu patvertnē baiļu pārņemtiem bērniem – drīz vien iemanto pašvērtību. Pašas dzīves iedvesmotie trollīšu Muminu varoņdarbi nes Tūvei starptautisku slavu un finansiālu brīvību. Komiksi, teātra izrādes un stāsti vēl joprojām iepriecina ļaudis visā pasaulē. Pamazām rodot identitāti mākslā, viņai jāmeklē arī sava patība. Mīlestība bez atbildes pret Vīviku neļauj būt brīvai; īstu brīvību viņa iemantos, atraisījusies no tās. TŪVE. NEZINĀMAIS STĀSTS ir aizraujoša ikonioska talanta radošuma un vētraina patības, tieksmju un brīvības meklējumu drāma.

Biļetes cena 5 EUR.

Filmu var atskaņot tikai Latvijas teritorijā!