lv en
Starptautiskais dokumentālā kino festivāls “Artdocfest/Riga”

28. aprīlis - 3. maijs

Pirmais Starptautiskais dokumentālā kino festivāls “Artdocfest/Riga”. 

 

Visi, kuri bija iegādājušies ieejas biļetes uz festivālu 2020. gadā, tās varēs izmantot pārceltā festivāla laikā – no 2021. gada 18. līdz 23. martam. 

 

Līdz šim iegādātās festivāla biļetes uz novembra datumiem būs derīgas martā.

Festivāla komanda izsludina divu konkursa programmu – "Baltijas fokuss" un "Artdocfest" filmas, kas tiks demonstrētas kinoteātrī "Splendid Palace".

 

Programmas "Baltijas fokuss" gadījumā tie ir astoņi izcili Baltijas valstīs vai kopprodukcijā ar tām veidoti darbi, kas Latvijā tiks izrādīti pirmo reizi un kuriem piemīt labākais, kas raksturīgs Baltijas kino – dokumentāla faktualitāte mijiedarbībā ar tēlainu kino valodu.

 

Konkursa programmā "Artdocfest" piedalās 21 filma no dažādām pasaules valstīm. 

 

Informāciju par citām šīs programmas filmām un to seansiem var melēt šeit: https://artdocfest.com/lv/program/konkurs-artdokfest-2020/

 

Abas programmas vērtēs starptautiskas žūrijas: "Baltijas fokusa" žūrijā Alīna Rudņickaja  režisore un producente, Massimo Tria kino kritiķis un Triestes festivāla programmas kurators, Tue Stēns Millers  filmu konsultants un "Baltijas dokumentālā kino krusttēvs".

 

"Artdofest" konkursa žūrijā Dita Rietuma – Latvijas Nacionālā kino centra direktore, Artemijs Troickis – žurnālists un raidījumu vadītājs, Vladimirs Pozners – žurnālists, rakstnieks.

 

“Baltijas fokusa” konkursa programmas uzvarētāji – labākā filma un labākais režisors saņems festivāla galveno balvu HERCS, kas radīta par godu ievērojamajam kino režisoram Hercam Frankam. Balvas dizaina autors – tēlnieks Aigars Zemītis.

 

Festivāls kā neatkarīga vienība notiek pirmo reizi. To atbalsta Rīgas dome, Valsts Kultūkapitāla fonds un vairāki starptautiski fondi. Festivāla partneri ir ASV televīzijas kanāls “Current Time” un vācu televīzijas kanāls "Deutche Welle". 

 

Festivāla "Artodocfest/Riga" komandas prioritāte ir drošība un veselība, tāpēc festivāla norise notiks, ievērojot visus valstī noteiktos veselības aizsardzības pasākumus. Sekojiet līdz jaunākajai informācijai www.artdocfest.com


Biļešu iegāde – mājaslapā www.splendidpalace.lv un kinoteātra kasē. 

Biļešu cenas uz seansiem: 8.00 EUR

 

BIĻEŠU KOMPLEKTI:

STUDENTIEM un SENIORIEM piedāvājam apmeklēt festivālu pa īpašu cenu: 

  • 5 biļešu komplekta cena  20 EUR;
  • 10 biļešu komplekta cena  40 EUR.

Ar šo komplektu iespējams iegādāties biļetes uz jebkuriem seansiem festivāla repertuārā, tajā skaitā vairākas biļetes uz vienu seansu.

Komplekts ir jāatprečo vienā pirkuma reizē!

Visi festivāli
Japānas filmu festivāls Datums: 15.-17. marts

Kinoteātrī "Splendid Palace" tiks izrādītas Japānas filmu veidotāju filmas, kuras skatītājus iepazīstina ar šīs valsts kultūru, vēsturiskajiem notikumiem, šī brīža aktualitātēm un citiem nozīmīgiem notikumiem. 

Festivāls “Baltijas pērle” Datums: 22.-29. septembris

„Baltijas pērle” ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs, kas aizsācies jau 1993. gadā un joprojām norit kinoteātrī “Splendid Palace”.

Īsfilmu festivāls "Manhattan Short" Datums: 1.-2. oktobris

"Manhattan Short" ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē. Filmu cienītāji visā pasaulē no 23. septembra līdz 3. oktobrim apvienojas, lai "Manhattan Short" īsfilmu festivālā skatītos un balsotu par deviņām fināla īsfilmām. Festivāls "Manhattan Short" kinoteātrī "Splendid Palace" tiks izrādīts 1. un 2. oktobrī. 

Riga International Film Festival Datums: 14.-24. oktobris

Rīgas Starptautiskais kino festivāla (Riga IFF) misija ir veidot starptautiski atpazīstamu kino notikumu, kas popularizē Rīgas tēlu, bagātina Ziemeļeiropas reģiona kultūrtelpu un veicina inteliģentas, atvērtas un aktīvas sabiedrības attīstību.