lv en
Antons Doļins: sarunas "Kino par tagadni"
Event Poster

Pasākuma veids: Diskusijas

Location: Lielā zāle

Tīmekļa vietne:

Pasākumi
17.
17.06.

jūnijs

piektdiena

Lielā zāle

Lielā zāle

19:00
Par pasākumu

Festivāls Botānika piedāvā jaunu projektu – publiskās sarunas “Kultūras praktikums”, kuru ietvaros visu gadu Latvijā par aktuālām kultūras un sabiedrības attīstības tēmām runās populāri eksperti un sabiedriskie darbinieki.

 

15. maijā plkst. 19.00 “Splendid Palace” lielajā zālē pirmo reizi Rīgā uzstāsies kinokritiķis, žurnālists, radio raidījumu vadītājs ANTONS DOĻINS. Tikšanās tēma – “Kino par tagadni”.

Kā šodien skatīties kino, domāt par kino, rakstīt par kino? Vai patiešām kinematogrāfija ir vainīga pie šo dienu katastrofām? Vai varēja tās novērst un kādā veidā? Un, visbeidzot, kuras filmas var mums pastāstīt plašāk par šā kara traģēdiju un palīdzēt pārdzīvot šo traumu?

Par to skaļi mēģinās spriest Antons Doļins, atbildot uz skatītāju jautājumiem un veidojot dialogu ar tiem.

 

Otrs pasākums ar ar kinokritiķa Antona Doļina piedalīšanos notiks 17. jūnijā plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē. Tikšanās tēma: 75. Kannu kinofestivāla rezultāti. 

 

Projekta mērķis ir veidot un atbalstīt Latvijas intelektuālo vidi, kā arī apvienot cilvēkus, kurus interesē kino, mākslas vēsture un kulturuloģijas aktuālās problēmas. Galvenais mērķis – veicināt sociāli kulturālo attīstību un pozitīvas radošās vides veidošanos Latvijas sabiedrībā.

 

Pasākuma valoda: krievu ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

Latvijas augstskolu studentiem un vecāko klašu audzēkņiem (sākot no 16 gadiem) ir pieejamas bezmaksas vietas lekciju apmeklējumam. Vietu skaits ierobežots. Reģistrēties var, sūtot e-pastu uz office@pr-linija.lv, norādot savu vārdu un pievienojot skolēnu vai studentu apliecības fotogrāfiju.

 

Informācija par Antonu Doļinu:

Žurnālists, kinokritiķis, radioraidījumu vadītājs, kino apskatnieks televīzijas raidījumā “Večerņij Urgant”, kas tika raidīts Pirmajā kanālā (2012—2020), žurnāla “Isskustvo kino” galvenais redaktors (2017—2022). Džima Džārmuša, Larsa fon Trīra, Roja Andersona un citu izcilu kinopasaules personību daiļradei veltītu grāmatu autors. 2022.gada februāra beigās uz laiku pārcēlās dzīvot uz Latviju.

 

Informācija par festivālu BOTĀNIKA”:

 

Festivāls Botānika tika dibināts 2019. gadā ar mērķi atvest uz Rīgu aktuālus projektus, atklāt jaunus māksliniekus, papildināt pilsētas kultūras pasākumu programmu ar jaunu formātu, veicināt starpkultūru sakarus. Nosaukums ataino autoru vēlmi rūpīgi atlasīt muzikālos materiālus. Līdztekus mūzikas pasākumiem festivāls organizē projektus mākslas, kino, dzejas jomā, kā arī tikšanās ar ietekmīgām personībām dažādās kultūras un sabiedriskās dzīves jomās. Festivāla ietvaros Rīgā uzstājās vairāki Krievijas neatkarīgie mūziķi: grupas AloeVera, Oqjav, VIA Tatjana, dziedātājas Žeņa Ļubiča un Varvara Vīzbora.

 

“BOTĀNIKA” sociālajos tīktos:

https://www.facebook.com/botanikafestival

https://instagram.com/botanikafestival

Comedy Latvia: Baibas Cepiens

Tuvākais seanss: 28.05.2022 19:00

Pasākuma veids: Izrādes

Organizē: Comedy Latvia SIA