lv en

Mans mīļākais karš

My Favorite War 

Latvija, Norvēģija, 2020

Režisore: Ilze Burkovska-Jakobsena

Animācija, dokumentālā filma

82 min

Saites: Imdb

 

Animēts dokumentālais stāsts par pieaugšanu aukstā kara laika apstākļos Latvijā no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai.

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Filmas varones Ilzes iekustinātās atmiņas ir kā pirkstu nospiedumi, kas ļaus arī citiem pieskarties laikam, kāds tas bija no 1970. gadiem līdz neatkarības pasludināšanai.

Lomas ierunājuši Mare Eihe, Madara Bore, Regīna Razuma, Kaspars Znotiņš un citi.

Filma “Mans mīļākais karš” ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, kas tapis, studijai “Ego Media” sadarbojoties ar norvēģu kompāniju “Bivrost Film” un Latvijas studiju “Tritone Studio”. Filma veidota ar Nacionālā kino centra un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Filma latviešu valodā.